Tajemné pohřebiště sovětského námořnictva

Tajemné pohřebiště sovětského námořnictva 1

Jaké zapomenuté tajemství se skrývají pod zemí? Ponorky, lodě, ale i děsivě vypadající atomové kryty. Nahlédněte do historie, kterou pokryla rez.

Neobydlený ostrov Simušir na Kurilských ostrovech skrývá tajemství ze studené války. Nachází se v něm opuštěná základna ruských ponorek. V městečku Kraternij najdete utajené místo, které naplno fungovalo v letech 1987 – 1994.

 
2336547

Na neobydleném sopečném ostrově si Sověti na sklonku studené války zřídili domov pro ponorkovou flotilu. Dnes z ní zbyla jen kupa rzi a pár zapomenutých propagandistických hesel.

 
images

Objekt 825 rovněž souvisel s ponorkami. V ukrajinské Balaklava, tajně skrytá budova s ​​hydraulickým systémem fungovala na dva účely. Jednak v ní „parkovaly“ čtrnáct ponorek a jednak v případě nebezpečí se dala využít jako atomový kryt.

 
images (1)

Do třetice je tu Bunker Alsou známý také jako Objekt 221. Sloužil jako ochrana před jaderným démonem pro velitele Černomořské flotily na Krymu. Jak vidět, už ho zřejmě netřeba. Tak jako drtivou většinu zapomenutých struktur.