Chyby, které děláte po cvičení i vy

Chyby, které děláte po cvičení i vy 1

Chodit do posilovny a lidově řečeno kout tělo železem, nemusí vůbec prospívat. Zejména, pokud se po skončení cvičebního plánu necháte strhnout chybami, které opakujete pořád dokola. V tom lepším případě skončíte se svalovou křečí, ale jsou i mnohem horší konce tréninku.

Nedostatek vychladnutí
Ať už děláte kardio, nebo zvedáte těžké váhy, je důležité, abyste po cvičení věnovali protažení svalů a pomalému strečinku, případně velmi mírnému kardiu. Jinak je to, jako byste rozpálený turbo motor po rychlé jízdě okamžitě zhasli a nechali ve studené garáži. Následkem je, že svaly zůstanou stažené, zarazí se v nich látky, které způsobí namožené svaly. Ještě horší je po výkonu ledová sprcha. Můžete se těšit, že příští dva dny nevstanete z postele.

Nevyměňují si tričko
Pozor, velký problém, protože po zpocení se v tričku začnou množit bakterie. Pokud si ho obléknete opětovně, usadí se na vaší kůži a začínají způsobovat záněty. Všímáte si, že se vám na zádech a hrudi začali zapalovat póry? Velmi pravděpodobné je, že si neměníte s každým cvičením tričko.

Nejčastější chyby, které děláte v posilovně
Pěkné svaly jsou sice sexy, ale pokud budete posetý vyrážkami, velký dojem neuděláte. A to jsme ještě nemluvili o plísních, takže převlékat a mýt, i když jsme chlapi.

 
biceps uvod

Nadměrné množství bílkovin
Rostou z nich svaly, ale nic netřeba přehánět. Nadměrná konzumace bílkovin se nejenže projevuje v tukových zásobách, ale extrémně zatěžuje ledviny.

Příštích dvacet let nebudete nic pociťovat a náhle budete v padesátce hledat vhodného dárce. Navíc tělo spotřebuje jen bílkoviny, které potřebuje. Pokud si je budete „sypat“, co se do vás vejde, zbytečně si poškodíte. Dokonce se už otevřeně i diskutuje o spojitosti bílkovin a růstu nádorů. Proto přece jen opatrně.

Nedostatek vody
Někdy je lepší než všechny koktejly obyčejná čistá voda. Fakt, že 70% těla tvoří voda se odráží i ve svalech. Jsou plné vody. Pokud buňkám po tréninku a během něho nedodáte dostatek tekutin, neporoste váš svalový objem navzdory zvýšené námaze. Dopřejte si vydatnou porci čisté vody a uvidíte, že překonáte hranici stagnace

Nedostatek odpočinku
Každý den chodí do posilovny jen ženy, které chtějí, aby jim muži okukovali zadek a ti, co si čtou celou dobu mobil, nebo jim nezáleží na kondici. Optimum na svalový růst je cvičit třikrát, maximálně pětkrát týdně. Svaly bez regenerace nerostou a hrozí zranění. Sval totiž roste 24 hodin po námaze a v klidu, proto je důležité střídání cviků protkat odpočinkem.