Co je typické pro Francii?

Co je typické pro Francii? 1

Francie, tato země zaslíbená, je jakýmsi rájem na zemi, zemí galského kohouta, zemí snů. Zastavme se na chvilku a podívejme se na to, co všechno tato úžasná země nabízí. Francie je jednou z nejpestřejších zemí světa, kde můžete zažít vše od majestátní scenérie Alp přes úžasnou Francouzskou riviéru až po bohaté kulturní dědictví země. Dopřát si zde můžete také nejlepší gurmánské speciality a nejkvalitnější vína. Francie je zemí s poutavou historií, bohatou kulturou, charismatem a kouzelnými zvyky.

Francouzská gastronomie je neodolatelná a je známá po celém světě. Většina lidí nemusí mít ráda jídlo, ale francouzská kuchyně je něco jiného. Se svými desítkami typických specialit, které se liší podle regionu, je francouzská kuchyně opravdu trumfem, který tuto zemi odlišuje od ostatních. Zde můžete ochutnat vše od vynikající cibulačky, husích jater, kohouta na víně až po výtečné Crème brûlée. Francouzi jsou opravdovými mistry v kulinářském umění a jejich jídlo je skutečným požitkem. Jak přiznali i konkurenti Francie, esteticky se francouzské kuchyni nic nevyrovná.

Víno je dalším neodmyslitelným prvkem francouzské kultury. Francie je domovem nejstarších vinařských tradic, prestižního vinařského umění a tisíců druhů kvalitních vín. Francouzská vína jsou nejvyhlášenější na světě a jsou považována za měřítko kvality i v konkurenčních vinařstvích jako jsou Kalifornie, Chile nebo Austrálie. Francie má deset hlavních vinařských oblastí, každá s jedinečnou historií, různým podnebím, technologiemi a vlastními odrůdami.

Francie je také zemí bohatou na kulturní zážitky. Každý rok se zde konají různé festivaly hudby, divadla a umění. V únoru můžete být svědky úžasného karnevalu v Paříži, v březnu pak můžete navštívit festival citrusů v Mentonu. Ve městě Cannes na Azurovém pobřeží se koná každý květen nejslavnější filmový festival na světě. Celosvětově nejznámější festival hudby se pak koná v bretaňském Lorientu na začátku srpna.

Francie je také domovem mnoha krásných památek. Od Eiffelovy věže v Paříži po Mont Saint Michel na normandském pobřeží, který je druhým nejdůležitějším orientačním bodem ve Francii. Můžete také navštívit Giverny, rodný dům Clauda Moneta, nebo oblast Centre-Val-de-Loire s jejím proslulým městečkem Orléans, které je spjato s francouzskou hrdinkou Janou z Arku. A nesmíme zapomenout na Chartres s jeho významnou gotickou katedrálou Notre-Dame de Chartres, která je na Seznamu světového dědictví UNESCO. Tak co, už víte? Vítejte ve Francii!