Co se děje s tělem při pití alkoholu? Není to nic příjemného

Co se děje s tělem při pití alkoholu? Není to nic příjemného 1

Byli jste včera večer venku a dnes nevíte, kde vám hlava stojí? Tak vám třeba, nikdo vás nebude litovat. Zřejmě máte v hlavě i pár otázek o tom, co se vlastně včera v noci dělo. Na to vám bohužel odpovědět nevíme, ale díky tomuto článku alespoň zjistíte, co se při pití dělo s vaším tělem.

Alkohol po opuštění sklenice (láhve) nejprve putuje jícnem a dostává se do žaludku, kde se vstřebá do jakékoliv tuhé stravy, kterou jste předtím snědli. Pokud pijete nalačno, zřejmě se opijete mnohem dříve, protože alkohol nic neoddělí od žaludečních stěn.

Ze žaludku se omamný nápoj přesune do střev, které ho pak distribuují do krevního oběhu. V tomto bodě si tělo uvědomí, že jde v podstatě o jed a bude se chtít alkoholu zbavit. Právě proto chodíte tak často močit a protože se alkohol odbourává i dechem, policistů při dechové zkoušce neoblafnete. Přece jen, dvě promile ze sirupu proti kašli nenafoukáte.

b22e49b-16650-opilost-zraneni-1-2048x0-shrink

Hlavním hráčem
při zpracovávání alkoholu jsou samozřejmě játra . Zatímco zpracuje jednoho panáka či velké pivo, trvá jí to asi hodinu. Pokud pijete rychlejším tempem, i účinky alkoholu se projeví dříve. Ta pravá zábava začíná, když se alkohol dostane k mozku.

Začíná v přední části, kde ovlivňuje činnost mozkové kůry, která zase kontroluje chování člověka . Právě proto nemáte po pár skleničkách vyběhnout na parket a předvést pohyby, za kterého by se styděli i pacienti postiženi tancem svatého Víta. Z mozkové kůry přechází do hippocampusu a právě ten má vliv na intenzitu pocitů člověka.

Pokud jste šťastný, budete v euforii, pokud jste smutný, tak se raději nepřibližujte k jukeboxu, neboť celá hospoda nemá náladu poslouchat slaďáky.

5_11_2011 opily muz na zemi 20_12 (2)

Pravda o pití Čechů.
Nejsme krajinou abstinentů. Hipokampus má naštěstí na starosti i paměť, takže si většinu trapných momentů nebudete příští den pamatovat. Znáte to ranní slepování včerejší mozaiky? Samozřejmě, jinak byste tento článek ani nečetli. Alkohol nakonec začne ovlivňovat i mozeček, v důsledku čehož budete mít problémy s udržením rovnováhy. Cesta domů se vám značně prodlouží, protože jít po chodníku přímo je vždy rychlejší, než podrobně zkoumat jeho obrubníky.

V tomto stádiu opilosti se vám už zřejmě začnou i plést slova
Takže budete znít, jako kdyby jste neuměli vyslovovat samohlásky. Právě toto je chvíle , kdy byste do sebe měli nalít alespoň sklenici čisté vody. Riskujete totiž intoxikaci alkoholem, která může v některých případech vést až k smrti. Dávejte si tedy pozor, kolik toho vypijete.