CONSTANTINO PAUL CASTELLANO – SKUTEČNÝ “KMOTR”, KTERÉHO DOBĚHLA MAFIÁNSKÁ POPRAVA

CONSTANTINO PAUL CASTELLANO – SKUTEČNÝ “KMOTR”, KTERÉHO DOBĚHLA MAFIÁNSKÁ POPRAVA 1

Některé části života Constantina Paula Castellana (1915- 1985) jakoby byly vystřižené z filmu Kmotr od Francise Forda Coppoly, i když se udály několik let po jeho natočení. Narodil se v Brooklynu a podobně jako ostatních mafiánských bossů v té době ho vychovávala ulice. Již v roce 1934 byl odsouzen za vykradení obchodu na tři měsíce, a to i kvůli tomu, že odmítl zradit svých kumpánů.

I přes zločinné výchově byl vyučený za řezníka a toto povolání určitý čas i vykonával. Později mu jeho znalosti a kontakty pomohli založit velkoobchodní dodavatelskou firmu, která postupně ovládla trh s kuřecím masem v New Yorku.

Když vypukne „mafiánská“ válka

Díky výhrůžkám a podnětům se mu tento cíl téměř podařilo splnit, i když musel bojovat s jinými giganty v tomto oboru. Tito výrobci a dodavatelé se nezalekli 189 centimetrů vysokého a 130 kg vážícího obra, obklopeného mafiánskou „rodinou.“ Tehdy se projevila jeho velmi výbušná povaha. Neměl problém leckdy někoho zbít do bezvědomí. Mafiánským bossem a zároveň bossem všech bossů byl v letech 1976 – 1985. mafiánským bossem a zároveň bossem všech bossů byl v letech 1976 – 1985.

Těžký je život muže ze „ctihodné společnosti“

Castellano má dceru, která chodila s Vitem Borelli. Velký problém by v tom nebyl, i když Castellano Borelliho nenáviděl. Horší bylo, že Borelli Castellana často zesměšňoval a urážel. Bossovi, který již tak přemýšlel, jak toho „nadutce“ dorazit, povolily nervy v momentě, kdy ho Borelli porovnáván s jeho konkurentem v oblasti prodeje kuřecího masa Frankem Perdue.

Tím si u něj podepsal rozsudek smrti, i když chodil s jeho dcerou. Castellano se obrátil na Johna Gottiho (1940 – 2002), známého mafiánského bosse a velkého kariéristy s tím, aby Borelliho zabil. Samého Gottiho to překvapilo a snažil se Castellana přesvědčit, zda by nestačila jen nějaká malá „vyučenou“ jako zlomená ruka. O pár dní už stál Castellano před hrobem Borelliho a snažil se utěšit jeho zraněně dceru.

Tehdy začíná zmíněná část z Castellanovho života, která někdy více, někdy méně připomíná scény z Kmotra.

Všechno to začalo velkou svatbou. Castellanova dcera Connie se vydávala za Franka Amata. Na Borelliho se zapomnělo a svatba byla opravdu svatbou z lásky. Svatba to byla velkolepá a mafiánská. Přišli na ni všichni mafiánští bossové, kteří, jak bylo zvykem, dali novomanželům obálky s penězi. Údajně se vybralo více než 1 milion dolarů, avšak v 70. letech byla hodnota těchto peněz několikanásobně vyšší. Šťastný Castellano udělal z Amata hlavního dodavatele a prodejce italské zmrzliny ve městě.

Tehdy však netušil, že Amata nezajímal nějaký prodej. I když měl doma těhotnou manželku, oddával se ženám a hazardu. Když Connie protestovala, surově ji zbil.

V roce 1980 bitvy a urážky, které neobešly ani Castellana už přesáhly míru, a tak se Castellano rozhodl Amata zbavit. Původně to chtěl udělat úplně sám, ale velmi rychle a překvapivě se uklidnil. Zařídil, aby se o Amata postarali jiní. Jeho tělo se nikdy nenašlo a povídá se, že jeho části mohli sežrat ryby v Atlantiku. Za nezvěstného byl vyhlášen až v roce 1985. I když Connie byla opět zraněná, o krátký čas se znovu vydala.

Castellano podobně jako filmový Kmotr odmítal pracovat s drogami. Bál se takových obchodů a pod hrozbou trestu smrti zakázal jakoukoli činnost v tomto směru. Jiných druhů zločinu, jako nelegální hazard, prostituce, vraždy, vydírání, se samozřejmě nebál.

Navíc ho v roce 1985 zatkli za vydírání. Vypadalo to, že na něj připravovali velký soudní proces. Nepomohlo ani to, že do jeho kuchyně a telefonů FBI nainstalovala odposlouchávací zařízení, díky kterým se chtěli dozvědět podrobnosti o záležitostech rodiny. Zjistilo se však, že podvedl svou manželku, co mafiáni považovali za ohavný čin.

Velmi rychle rozhodli, že se ho zbaví. Nejvíce se o to zasazoval kariérista John Gotti, který si brousil zuby na jeho nejvyšší post v hierarchii mafie.

První pokus o jeho zabití měl přijít na pohřbu Aniel Dellacroceho, uznávaného a ctihodného člena rodiny. Castellano tam nepřišel, díky čemuž si sice zachránil život, ale svou smrt tím neodvrátil.

Paul Castellano byl se svým zástupcem zastřelen přímo před vchodem do restaurace.

O pár dní ho Gotti pozval na večeři v „Domě stejky“ na Manhattanu. Nezemřel jako filmový kmotr, ale po střelách od najatých vrahů přesně před restaurací.

Richard Kuklinski – vrah, který povýšil smrt na umění

Mimochodem, jeho šofér Thomas Billoti, který byl zároveň i jeho zástupcem, byl zastřelen už v autě. V zpovědi Richarda Kuklinski v knize „Mraziar“ se sám Kuklinski přiznává k jeho vraždě, kterou dostal za úkol jako jeden z nájemních střelců.