H.Moser & Cie. Pioneer Perpetual Calendar – oblekové hodinky určené na každý den

H.Moser & Cie. Pioneer Perpetual Calendar - oblekové hodinky určené na každý den 1

Značku H.Moser & Cie. známe jako značku neortodoxní, podle vývoje trhu někdy extravagantní, ale především jako výrobce oblekových hodinek. Výrobce H. Moser & Cie ví už dávno, že člověk nepotřebuje 12 indikátorů na odečítání přesného času. I když pojem „přesný“ je hodinářském průmyslu relativní pojem.

Dokázala vyrobit hodinky s věčným kalendářem a královskou komplikací = tourbillon v té nejjednodušší podobě, které si může dopřát jen deset lidí na světě. I tentokrát to bude o moderní klasice. Hlavně o hodinkách, které vám budou ukazovat čas a datum i po vaší smrti a přitom s nimi můžete vejít klidně do sprchy, do bazénu nebo do moře a zašnorchlovat si.

Klasika obalená adrenalinem se nazývá Pioneer Perpetual. Jsou dostupné v červeném zlatě v kombinaci s černou DLC úpravou. Mluvíme o modulárním pouzdru o velikosti 42, 8 milimetrů. Nesmí chybět dostatečné čitelné ručičky potažené Superluminova vrstvou a indexy ze zlata.

Ačkoliv oblekové hodinky s komplikací věčného kalendáře a odolností 12 BAR byli na výstavě Baselworld 2016 epicentrem klasiky a úžasu, zdaleka to nejsou vodě nejodolnější hodinky s věčným kalendářem. Nezapomeňme na Ulysse Nardin a IWC. Přesto jsou velmi okouzlující a funkční hodinky, které si veřejnost zamiluje. Budou dodávány na kaučuku nebo koženém řemínku z aligátora.