DEATH VALLEY: ÚDOLÍ S JEDINEČNÝMI VLASTNOSTMI

DEATH VALLEY: ÚDOLÍ S JEDINEČNÝMI VLASTNOSTMI 1

Údolí smrti (Death Valley) leží blízko od pohoří Sierra Nevada, na kraji pouště Mohave. Velkou část z něj vytváří Národní park Death Valley o rozloze necelých 8000 km². Roklina je nejnižší, nejsušší a zároveň je nejteplejší oblastí v Severní Americe.

Nejnižší místo v parku a v Severní Americe jako takové, Badwater Basin, se nachází až 86 metrů pod hladinou moře. Národní park nese několik prvenství. Je vůbec nejteplejším místem za planetě a přesto zde žije množství zvířat – ptáci, kojoti, divoké koně, hadi, pouštní želvy a podobně. Písečné duny vytvářejí nezapomenutelné scenérie, nabízející bohaté možnosti pro procházky nebo na celodenní výlet.

Scénické umělecké cesty autem jsou vytvořeny pomocí multi-barevných vulkanických a sedimentárních kopců. Umělecká paleta je obzvláště fotogenická. Cesta je dostupná pouze pro vozidla menší než 7,6 metru.

Nejznámějším místem v parku je Zabriskie Point. Na excelentním, barevném Badlands Furnace Creek si mohou návštěvníci jednoduše vychutnat pohled, zda zvolit pěší túru kolem Badlands.

V okolí Údolí smrti existuje řada míst duchů. Nejzachovalejší z nich v této oblasti je ryolit, který se nachází hned vedle parku u Beatty, Nevada.

Nejlepší čas na výlet do Death Valley je od října do dubna. Letní teploty mohou být nebezpečné v nižších nadmořských výškách parku. Průměrná teplota přes léto je kolem 45 stupňů Celsia. Nejžhavější teplota, která byla kdy zaznamenána, je světovým rekordem z 10. července 1913 – 57 stupňů Celsia. No i přes vysoké teplotě je návštěvnost parku stále vyšší. Přírodní scenérie poskytují neobyčejný výhled a exkluzivní zážitek.