Démoni útočí na dům v Indianě

Démoni útočí na dům v Indianě 1

Velmi podivný příběh se začal odehrávat v roce 2011 v americkém městě Gary ve státě Indiana. Právě do tohoto města se přistěhovala Američanka Latoya Ammonsová se svými třemi dětmi a matkou Rosou Campbellovou, kde si pronajala starší rodinný dům na ulici Carolina Street. Pár dní na to, se v jejich domě začaly dít neobvyklé události, které i podle amerických úřadů jednoznačně zapříčinili paranormální bytosti, které se v domě zdržovali.

Démoni útočí …
Latoya Ammonsová začala nejprve v noci v domě slyšet kroky, údery do nábytku a vrzající dveře. Ze začátku si myslela, že to dělá její matka, která v noci chodila na záchod. Později se ukázalo, že všechny tyto podivné zvuky slyšela i Latoyina matka, a také ona si myslela, že je v noci způsobuje její dcera, když chodí na toaletu.

Divné zvuky se začaly v krátkém čase stupňovat, a dcera s matkou začali hledat racionální vysvětlení – za zvuky se totiž mohlo skrývat nějaké zvíře, které do jejich domu každou noc chodilo. To se však nepotvrdilo, naopak začalo se ukazovat, že za zvuky se skrývá něco mnohem tajemnější.

 
2007776_latoya-ammons-strasidelny-dom-duchovia-demoni-gary-indiana

Potvrdila to i její matka, která jí řekla, že na chodbě za sebou slyšela neobvyklé kroky, a když se otočila, nikdo za ní nestál. Na stěně však zahlédla několik stínů jakýchsi postav. Vše se zhoršilo za pár měsíců, když Latoya slyšela z pokoje své dvanáctileté dcery hrůzostrašné výkřiky.

Když vešla do jejího pokoje, viděla, jak se její dcera ještě ve spánku vznášela nad postelí. Jak sama řekla: „Začala jsem se modlit a dcera pak klesla zpět na postel. Vůbec nic si z toho večera nepamatovala.“ Za pár dní opět viděla, jak jejího sedmiletého syna nějaká neznámá síla odhodila z koupelny.

Po tomto incidentu okamžitě zavolala na policii. Policisté, kteří však do domu přišli, nechtěli věřit tomu, že v domě straší a obývají ho nějaké temné síly. Latoya Ammonsová proto kontaktovala několik jasnovidců a kněží. Všichni jí po přezkoumání domu potvrdili nepříjemný verdikt – dům je prý plný démonů, a proto udělá nejlépe, pokud se z domu s celou rodinou odstěhuje.

 
2007778_latoya-ammons-strasidelny-dom-duchovia-demoni-gary-indiana

Americké úřady zasahují
Latoya Ammonsová však neměla na další stahování peníze, a proto byla nucena v domě zůstat. Situace se zhoršovala, a její děti byly viditelně stále v horším stavu. Všechny tři měli zarudlé oči, strhané tváře, a navíc když mluvili, jejich hlas často přeskakoval do hlubokého tónu.

O zubožené děti se proto začali zajímat i pracovníci ze Služby na ochranu dětí – CPS a Oddělení dětských služeb – DCS, kteří chtěli zjistit, zda je jejich matka úmyslně nezanedbává. Pracovníkům obou úřadů však Latoya vysvětlila, že ví o špatném zdravotním stavu svých dětí, ale za viníky označila démony, kteří obývají jejich dům.

Samozřejmě, že jí nikdo nechtěl věřit, v CPS i DCS si mysleli, že je duševně nemocná. Návštěvy pracovníků obou úřadů se proto často opakovaly, a tak se svědkem temných sil v domě stal i jeden pracovník z DCS. Během návštěvy sám viděl, jak jedno z nejmladších dětí něco nadzvedlo do vzduchu, a pak s ním hodilo o stěnu.

Celý neuvěřitelný incident pak tento pracovník uvedl v oficiální zprávě. Všechny tři děti byly kvůli svému velmi špatnému zdravotnímu stavu převezeny do nemocnice, kde je vyšetřil doktor Geoffrey Onyeukwu, který později uvedl: „Děti na mě mluvili podivnými tlumenými hlasy. A až na to, že byly velmi zesláblé, nenašel jsem, že by byly svou matkou týrány nebo že by byly nějak nemocné.“

Latoya Ammonsová byla v nemocnici podrobena psychiatrickému vyšetření, právě kvůli tomu, co mluvila o démonech. Psychiatři ji podrobili několika testům, po kterých se ukázalo, že je duševně zcela v pořádku. Nikdo vůbec nevěděl, co si má o Ammonsové, dětech a démonech v jejich domě myslet.

 
2007775_latoya-ammons-strasidelny-dom-duchovia-demoni-gary-indiana

O co tady vlastně jde?
Nejpodivnější incident se odehrál v nemocnici, kde byly všechny tři děti vyšetřovány a drženy v péči lékařů. Devítiletý chlapec prý začal chodit po nemocničním stropě, což potvrdila jedna z nemocničních sester, která to viděla na vlastní oči. Její výpověď byla zaznamenána v oficiální závěrečné zprávě Valerie Washingtonově z DCS.

Případu se pak ujal místní policejní kapitán Charles Austin, který byl velmi skeptický ke všem výpovědím, které byly uvedeny v oficiální zprávě DCS. Během svého vyšetřování vyslechl všechny lidi, kteří přišli do styku s rodinou Ammonsových i k lékařům, psychiatrům, pracovníkům DCS a CPS a i k sousedům. Nakonec musel změnit názor.

Jeho kolegům se totiž podařilo v domě vyfotit jakési průsvitné zamlžené obličeje. Navíc když jednou Austin odešel z domu, ve kterém si prověřoval další důkazy, v autě s jeho sedadlem něco pořádně lomcovalo. Podle něj to pravděpodobně mělo něco společného se strašidelným domem. Latoyi Ammonsové se nakonec podařilo sehnat peníze, a s celou svou rodinou se přestěhovala do města Indianapolis, kde je už žádné tajemné síly neobtěžovali.

Strašidelný dům, ve kterém se vše odehrálo, má dnes nové nájemníky a zatím nebyly žádné nevysvětlitelné paranormální jevy novými nájemci hlášeny. Zda se temné síly ozvou později nebo byly nějakým způsobem spojeny jen s rodinou Ammonsových zatím neví nikdo.

Policejní kapitán Charles Austin, který celé vyšetřování oficiálně ukončil v roce 2014 řekl, že na začátku byl vůči oficiální zprávě úředníků z DCS a zprávě z nemocnice velmi skeptický, ale jeho vlastní vyšetřování a incident, který se mu stal, ho utvrdily v tom, že v domě museli být skutečně démoni, a paní Ammonsové ve všem co zažila plně důvěřuje. Dá se tedy všemu věřit nebo…?