Dlažba – praktická a krásná

Dlažba - praktická a krásná 1

Dlažba, tedy povrch pokrytý keramickými či kamennými deskami ,provází lidstvo již desítky let. Jedná se o jednu z  nejpraktičtějších a zároveň vzhledově nejrůznorodějších podlahových krytin, která už dávno nepatří jen na podlahy koupelen, toalet či kuchyní, případně do chodeb a technických prostor, ale stále větší uplatnění nalézá také v obytných interiérech. Samozřejmostí jsou kvalitní dlažby také na terasách či balkonech.

Dlažba - praktická a krásná 2

Zákazníci si mohou vybrat z mnoha různých materiálů, barevných dekorů a vzorů. Různorodá je také velikost jednotlivých dlaždic od malých formátů až po dlažbu velikosti XXL a dokonce i jejich tvar. Najdete tak formáty od klasických čtverců a obdélníků až po dlaždice například ve tvaru rybí kosti, případně i dlaždice poskládané z mozaiky. V současnosti se může procházet po dlaždicích vyrobených nejen z keramiky a přírodního kamene, včetně mramoru, ale také z betonu a dokonce i z materiálu imitujícího dřevo nebo kámen. Tyto materiály velmi dobře vypadají, ale finančně jsou výhodnější než přírodní originály.  

Dlažba - praktická a krásná 3

Stejně pestrá je dnes nabídka barevných variant – od klasiky v černé, bílé šedé či béžové přes pestrobarevné vzory na betonových dlaždicích s pastelovými i sytými barvami až po jednobarevné dlaždice v různých odstínech červené, žluté, zelené či hnědé, ale i v méně typických barvách. Nabídka specializovaných firem velmi často obsahuje nejen dlažbu, ale i ladící obklady. Je tak velmi snadné si vybavit interiér v jednom designu a ze stejného či podobného materiálu. Dost produktů je nabízeno ve dvou či několika různě velkých rozměrech.Například v nabídce firmy Keraservis najdete velkoformátovou dlažbu až do velikosti 240 × 120 cm, 260 × 120 cm nebo dokonce 278 × 120 cm, a to jak z mramoru, tak z imitace kamene. V nabídce jsou i dlaždice složené z několika různě velkých formátů obdélníků a čtverců. Patří sem například produkty z řady Atlas Concorde vyrobené z různých materiálů.

Stejný dodavatel nabízí také luxusní dlažbu z přírodního kamene i jeho imitace rovněž v řadě Atlas Concorde a dále v řadách Floor Gres a Armonie URANO. Patří sem samozřejmě různé odstíny mramorových dlaždic, dlaždice imitující kámen, nebo věrně napodobující dřevo.

Dlažba - praktická a krásná 4

Krásné kousky najdete také v sekci keramická dlažba. Keraservis nabízí řady Keramaka, Keramar, Keramood, Keraton, Keratech, Keraled, Keragen, Keracerm, ale také již zmíněný Atlas Concorde.

I když se dlažba velmi dobře udržuje, jednotlivé materiály se mohou v podmínkách péče poněkud lišit. Pokud si chcete zachovat dlažbu na dlouhé roky, dbejte na doporučení výrobce. Ani nejkvalitnější dlažba ale nevydrží, pokud bude špatně položena.  Proto je vhodné si na pokládku dlažby raději objednat profesionální firmu.