Hygienické zásady pro zdravý rozkrok a lepší sex

Hygienické zásady pro zdravý rozkrok a lepší sex 1

Kvalitní sex si můžete bez obav užívat pouze pokud budete mít vše mezi nohama v pořádku. Šest základních pravidel by vám mělo zaručit zdraví v intimní oblasti. Doufáme, že tento článek vám nepřinese žádné novinky, pouze vás utvrdí o správnosti vaší péče.

Navštěvujte lékaře a nelžete mu
I když je vaším lékařem žena, hanba musí jít stranou. Choďte pravidelně na preventivní vyšetření a buďte upřímní. Otevřeně mluvte o svých partnerkách a nebojte absolvovat vyšetření na pohlavní choroby.

Raději s kondomem
Zatímco se sexuální partnerkou neplánujete dlouhodobý vztah a nedáte se oba vyšetřit na výskyt pohlavních chorob, měli byste mít sex jedině s kondomem. Výmluvy, že s gumou to není ono si můžete spláchnout.

Dnes už v obchodech seženete prezervativy různých velikostí, tlouštěk, povrchů a vůní, že zaručeně najdete takový, co vám bude vyhovovat. Pokud se stydíte, kupovat kondomy osobně, objednejte si je přes internet a diskrétní vám je doručí až domů.

Chlupy mají svůj význam
V posledních letech je trendem pro obě pohlaví upravovat si ochlupení v oblastí genitálií. Zdá se to jako neškodná estetická úprava, ale faktem je, že chlupy pomáhají udržet vaši pýchu čistou, tak se zastřihováním a holením opatrně.

 
BAN2616d5_BLS_Bliss1178_KE119

Na mytí stačí mýdlo a voda
Sprchujte se s pomocí mýdla jednou denně a po aktivitě, při které se zapotíte nebo po plavání v bazénu. To bohatě stačí vám i vašemu rozkroku. Po umytí si rozkrok utřete do sucha, aby se vám tam neusadily plísně. V oblasti genitálií nepoužívejte žádné deodoranty, protože si můžete vyrobit nepříjemné podráždění.

Zapomeňte na obtažené oblečení
Ať už při spodním prádle nebo kalhotách, volnější střih je vždy lepší volbou. Nedostatek prostoru a ohřívání v úzkých kalhotách může negativně ovlivnit vaši plodnost i přinést nepříjemnou infekci.

Pomůžete si s partnerkou
Právě vaše stálá partnerka si může jako první všimnout změny na vašich intimních partiích. Dělejte si navzájem prohlídky na intimních místech, můžete si z toho udělat erotickou hru. Tu ale okamžitě přerušte když se objeví bulka, zarudnutí nebo vyrážka, tehdy byste měli vyhledat lékařskou pomoc. Vhodné je, abyste si kontroly mezi nohama dělal i sám.

Měňte si spodní prádlo
Toto, snad, nebude pro vás žádné překvapení. Slipy nebo boxerky si třeba dát každý den čisté. Předejdete infekcím, podráždění a nepříjemnému zápachu. Pokud máte během dne zvýšenou fyzickou aktivitu, není na škodu vyměnit si spodní prádlo i vícekrát.