Top 5 nejdražších jachet na světě

Top 5 nejdražších jachet na světě 1

Ve světě bohatých se říká, že vlastnit jachtu je jako kopat za střední ligu. Ti nejbohatší mezi sebou konkurují drahými luxusními domy, rychlými auty, šperky a luxusními věcmi. Rychlý útěk ke svobodě z tohoto bojiště je vlastnit něco nejdražšího, něco co vás dostane od všeho stresu daleko z města, kde budete jen vy a vaše nejdražší jachta.

 

Přinášíme vám 5 nejdražších jachet roku 2014.

Al Said – 300 milionů dolarů

Nejlevnější jachta první pětice je majetkem Sultána Quaboosa z Ománu. Je dlouhá 155 metrů a navržena i sestavena v loděnici Lurssen Yachts v roce 2008. Maximální rychlostí 22 uzlů může najednou převézt až 70 svých hostů, přičemž o klidné a komfortní přežití na moři se postará 84 členný personál. Na jachtě má Sultán k dispozici i heliport.

Superyacht „A“ – 323 milionů dolarů

Nejkrásnější jachta tohoto žebříčku patří ruskému miliardáři Andreji Melnichenkovi. 119 metrů dlouhá jachta zahrnuje 3 bazény zkonstruované tak, že v nich ruský oligarcha může plavat i proti proudu. Je vybavena nejnovější technologií a zábavnými systémy. Pochází z německé loděnice Boom and Woss a svým komfortem pohostí 20 osob.

Jachta Dubai – 350 milionů dolarů

Rovněž pochází z německé loděnice Boom and Woss. Nejen, že je nejdražší, ale svou délkou 162 metrů jí patří druhá příčka v žebříčku mezi nejdelšími jachtami na světě. Už z názvu nám může být jasné, že je majetkem jistého dubajského šejka. Původně byla navržena pro prince Jefryho Bolkiah, ale v současné době ji vlastní šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, který vládne emirátu Dubaj.

Eclipse – 1,5 miliardy dolarů

Snad nejznámější jachta na světě patří ještě známějšímu ruskému miliardáři Romanu Abramovičovi. Tato 164 metrů dlouhá jachta byla donedávna považována za nejdražší jachtu na světě. Má vlastní mini ponorky, 2 heliporty, neprůstřelné sklo kolem Abramovičovo kajuty a německý systém protiraketové obrany. Roční náklady na údržbu se odhadují na přibližně 75 milionů dolarů.

History Supreme – 4,5 miliardy dolarů

Dokonalý příklad toho jak se z motorové jachty stává šperk. Nejdražší jachta na světě je dlouhá jen 30 metrů, ale ukrývá v sobě něco, co jiné mohou jen závidět. Například na její výrobu a zkrášlení bylo použitých 100 000 kilogramů zlata a platiny. Rovněž jedna z nejvzácnějších kostí dinasoura Tyranosaura Rexe a pár drahých kousků meteoritu. K tomu je bar vybavený luxusní láhví s 18,5 karátovým diamantem. Trvalo tři roky, než se projekt dokončil podle představ malajského podnikatele Roberta Kuoka, který interiér jachty svěřil do rukou klenotníka Stuarta Hughese.