DOVOLENA V LÉTĚ? JEDINĚ NA KATAMARANU LAGOON 560

DOVOLENA V LÉTĚ? JEDINĚ NA KATAMARANU LAGOON 560 1

Katamarán od Tamilského slova KATTUMARAM „svázaný dřevem“ loď se dvěma dutými trupy. Plavidlo je extrémně lehké, má nízký ponor a proto umožňuje své posádce zakotvit jen pár metrů od břehu. Velká paluba poskytne prostor na hraní her, chytání ryb, či opalování.

Zaujalo vás to? Abyste nemuseli hledat, máme pro vás zajímavý tip. Na stránce Chorvatské jachty jsme našli luxusní katamarán Lagoon 560 od stejnojmenné francouzské společnosti. Mezi mořeplavci je firma dobré známa. Nám laikům však možná více napoví, že společnost vytvořila speciální trimaran, na kterém se plavil hlavní hrdina filmu Vodní svět Kevin Costner.

Trup Lagoon 560 je postaven z uhlíkových vláken. Ten lodi poskytuje potřebnou lehkost a pevnost. Na výběr máte s dvou možností pohonu, buď se necháte unášet za pomoci plachet nebo využijete služby dvou motorů, přičemž každý jeden má výkon 75 koňských sil.

Plavidlo o rozměrech 17,07 m na délku a 9.44 m na šířku nabízí své posádce patřičný komfort. Na víkendovou plavbu proto můžete pozvat až 10 přátel, kteří se pohodlně vyspí v 5 kajutách. Nejluxusnější však zůstává kajuta majitele nebo velitele, ta nabízí mini kancelář a vlastní hygienické zařízení. Interiér je vytvořen na míru a vybrat si můžete buď teakové dřevo nebo buk. Je více než pravděpodobné, že obědy a večeře budete trávit každý večer v jiné přímořské restauraci. Pokud se však rozhodnete demonstrovat své kuchařské znalosti před hrstkou hosty, máte k dispozici plně vybavenou kuchyň.

Nyní vám již nic nebrání abyste strávili léto přesně podle vašich představ, z článku je jasné že se nejedná o plavidlo pro nižší výdělečné třídy, přesto mě tato „bárka“ zabookované skoro na celé léto v Chorvatsku.