DUBAJ BUDE MÍT NEJVĚTŠÍ LETIŠTĚ NA SVĚTĚ. TOTO BYSTE O NĚM MĚLI VĚDĚT

DUBAJ BUDE MÍT NEJVĚTŠÍ LETIŠTĚ NA SVĚTĚ. TOTO BYSTE O NĚM MĚLI VĚDĚT 1

Dubajský vládce šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum schválil 32 miliardový plán na výstavbu rozšíření momentálně druhého největšího letiště v Dubaji a sedmého nejrušnějšího na světě.

Dubajské činitelé majís letištěm Al Maktoum International velké plány a podle toho odpovídá i extrémní rozpočet na jeho výstavbu. Chtějí vybudovat největší letiště na světě a poskytnout prostor ze současné roční kapacity 66 440 000 cestujících na 200 milionů cestujících. Jen pro srovnání, nejvytíženější mezinárodní letiště Hartsfield-Jackson v Atlantě ročně vyřídí více než 94 milionů cestujících.

32 miliardová výstavba bude rozdělena na dvě fáze, které by se měly dokončit do 6-8 let s plošným obsahem 56km2. V první fázi počítají  s výstavbou nových přistávacích a odletových drah. Přibudou i nové prostory, které by měly zvládnout 120 milionů cestujících ročně a stovku dvoupatrových letadel AirbusA380.

Letiště  Al Maktoum předpokládá, že společně s leteckou dopravou, včetně cestovního ruchu a souvisejících podniků vytvoří více než 322 tisíc pracovních míst a do roku 2020 budou tvořit 28% HDP. V případě, že plány se stanou skutečností, letiště v Dubaji se svou velikostí a počtem kapacity stane největším letištěm na světě a tím překoná letiště Heathrow v Anglii.