Důvody, pro které se vyplatí přijít do práce dříve

Důvody, pro které se vyplatí přijít do práce dříve 1

Také ráno pětkrát zastavujete budík a ne a ne vstát z postele? Myslíte si, že máte čas, vždyť do práce netřeba spěchat … Možná to není nejlepší přístup. Pokud se přemůžete a dostanete se z domu dřív, než je nezbytně nutné, může se vám to vyplatit. Zjistěte, co je dobré na dřívějším příchodu do práce.

 
doprava-situace-dopravni-zacpa-kolona-fronta-automobil-kamion-okruh-silnice-nemocnice300513-hk6_galerie-980

1. Vyhnete se hustém provozu
Cestování v přeplněné MHD není zrovna příjemný začátek dne. Čím déle trčíte v zácpě, tím více vás frustruje, že mrháte svým drahocenným časem, který jste mohli strávit efektivněji, například prací.

Pracovní doba se ve většině firmách začíná v devět a provoz ve městě a v okolí se začíná komplikovat už od osmé hodiny. Pokud vyrazíte z domu dřív, dostanete se do práce rychleji a komfortněji. A je jedno, jestli jedete autem, hromadnou dopravou nebo na kole nebo koloběžce.

 
1609290-15598obrazek1

2. Zažijete úžasné ticho a klid v kanceláři
Pokud pracujete v kanceláři i s kolkegy, určitě dobře víte, jak dokáží být rozhovory mezi nimi a jejich telefonáty rušivé. Když přijdete do práce přesně, na pracovišti je již rušno, stále se vás někdo něco vyptává, telefony vyzvánějí …

Ani se nenadějete a už je oběd, ale vy nemáte ještě vůbec nic uděláno. Když přijedete do prázdné kanceláře, můžete se soustředit pouze na práci. Za hodinu v klidu a tichu dokážete udělat víc, než během celého dne, kdy se musíte věnovat ostatním. Pokud nemáte chuť hned z rána pracovat, určitě vám dobře padne alespoň pohodová kávička nebo čaj pro příjemný start pracovního dne. A to ticho …

 
bigstock-Casual-businessman-working-in-13106537

3. Ohromte ostatní
Pokud toužíte dokázat ostatním svou pracovní morálku, dřívější příjezd do práce je ideální způsob, jak to udělat. Pokud jste zaměstnanec, dokážete svému šéfovi, že jste pracant. A pokud jste zaměstnavatel, budete svým podřízeným příkladem. Když přijedete do práce dříve, můžete si dovolit i z ní dříve odejít.

Podaří se vám opět vyhnout hustému provozu a můžete si užívat více domácí pohody. Při odchodu z práce nezapomeňte všem připomenout, že kdyby něco, zastihnou vás přes telefon nebo přes e-mail, tím vším kolegům dokážete svou flexibilitu a ochotu.