Džibutsko – geologická země divů

Džibutsko - geologická země divů 1

Maličké africké Džibutsko nabízí úžasnou krajinu, tradiční kmeny a mořský život ve velkém, takže není divu, že tato malá země ve východní Africe začíná být propagována jako nový turistický hit. Postrádá přitom turistický rozvoj ve velkém měřítku (alespoň zatím) a nenajdete žádné mezinárodní hotelové řetězce mimo koloniální metropoli Džibútí (Djibouti City). Turisté jsou zatím stále považováni za vzácnost, takže není nic neobvyklého, když Vás místní rodina pozve domů na čerstvě připravený čaj.

V nápadném kontrastu k jasně modrému nebi a pestrobarevnými oděvy macawi, které nosí místní, jsou rovné pláně mimo město Džibúti. Jejích drsný a fantastický až surrealistický vzhled místní kmeny oslavují v poezii i v písních. Kameny roztroušené po zemi v odstínu khaki mezi stády polodivokých velbloudů zase svědčí o vulkanické minulosti země.

Mimo metropoli, na kterou vane chladná bríza z Rudého moře, je Džibutsko v letních měsících až nelidsky horká země. Místní lidé se proto pohybují pomalu a účelně, alespoň dokud nedostanou svůj denní příděl khatu, rostlinné drogy, která se žvýká a která jakoby zastaví každodenní život v jeho kolejích.

Pokud se Vám podaří zvládnout horko, najdete zde řadu příležitostí pro kontakt s okolní přírodou. Návštěvníci mohou zdolat spící sopku Ardoukoba, prohlédnout si jezero Assal (nejnižší bod Afriky) nebo šnorchlovat se žraloky obrovskými v Rudém moři; tyto pomalu se pohybující vodní obry naleznete v zátoce Ghoubbet, kde prohledávají džibutské pobřeží a živí se planktonem.

Obyvatelstvo Džibutska, které přestavuje směs africké a arabské kultury, je neméně pozoruhodné jako zdejší krajina. Místní lidé jsou zdvořilí a vstřícní k cizincům, přičemž jejich země stále funguje převážně podle kmenových linií.

                                            

Cestování do Džibutska

Aerolinie Daallo Airlines se základnou v Džibutsku provozují lety do pár destinací, ke kterým patří Dubaj, Džidda (SA) a Nairobi. Pokud poletíte z Velké Británie, nejrychlejší trasa je přes Paříž s Air France.

Doba letu: z Londýna 9 hodin 30 minut (včetně mezipřistání), z New Yorku 19 hodin (včetně mezipřistání)

Odletová daň: není vždy zahrnuta v ceně letenky, někteří cestovatelé musí zaplatit poplatek 30 USD

 

Některé atrakce Džibutska: 

  • Assal – jezero
  • Afarská pánev/trojúhelník (Afar Triangle) – vulkanicko tektonická deprese
  • geologie a vulkanická minulost země
  • záliv Tažura (Tadjoura)
  • Doralé a Khor Ambado – pláže
  • Ambouli – město s palmovým hájem
  • Tropické akvárium v metropoli Džibútí
  • Džibúti – metropole země