Ecocapsule: odteď můžete mít svůj domov stále s sebou

Ecocapsule: odteď můžete mít svůj domov stále s sebou 1

Chcete mít vlastní přenosný dům kdekoliv na světě? Pořiďte si nízkoenergetický dům Ecocapsule ve tvaru vejce! Mobilní domek nepatrné velikosti navrhl tým architektů z Prahy. Domek komfortně ubytuje dva obyvatele.

Ecocapsule je mikro přístřešek a přenosný domeček v jednom. Je energeticky zcela nezávislý, přičemž na výrobu energie využívá velmi účinné solární panely o rozloze 2,6 metru čtverečního a jednu vestavěnou větrnou turbínu. Zaoblený tvar domku je optimalizován na sběr dešťové vody, která slouží zejména na hygienu…

Díky duálnímu napájecímu systému a vysokokapacitní baterii (kapacita 9,744 Wh) umístěné v interiéru budete mít dostatek energie, i když nebude svítit slunce ani foukat vítr. Vejčitý tvar domku má 4,5 m na délku, 2,4 m na šířku a 2,5 m na výšku. Celková užitná plocha je 8 metrů čtverečních.

Přestože má tento příbytek velmi malé rozměry, designéři tvrdí, že pohodlně ubytuje dvojici dospělých lidí. Přenosný dům nabízí skládací postel, dvě velké ovladatelné okna, pracovní a jídelní kout. Neodmyslitelnou součástí je sprcha, splachovací WC, úložný prostor a vestavěný kuchyňský kout s tekoucí vodou.

Každý domek Ecocapsule váží 1.500 kg a vejde se dovnitř standardního přepravního kontejneru. První prototyp bude představen 28. 05. 2015 na festivalu Pioneers ve Vídni. Očekává se, že do prodeje se dostane v druhé polovině tohoto roku a první zájemci se do něj budou moci nastěhovat na jaře 2016.