GRAFF PŘEDSTAVIL NEJVĚTŠÍ DIAMANT V TVARU SRDCE

GRAFF PŘEDSTAVIL NEJVĚTŠÍ DIAMANT V TVARU SRDCE 1

Známý obchodník s diamanty Laurence Graff se opět zapsal do historie, když v Londýně představil svůj 118,78 karátový diamant ve tvaru srdce. Jde o největší drahokam takového tvaru na světě a poslední z řady rekordních kousků společnosti Graff.

To, čím se Laurence Graff odlišuje od ostatních hráčů na trhu, je jeho ochota podstoupit riziko. Nejnovější sebral několik surových diamantů a nasekal je do jednoho velkého tvaru srdce. Většina obchodníků nebo manažerů by zvolil z velkých bezchybných drahokamů vyrobit nespočet malých kousků. Když Graff poprvé uviděl 357-karátové surové diamanty (objevené v Letseng dole v Lesothu v roce 2015), instinktivně věděl, že by mohl proměnit tuto skálu v rekordní kámen. Navzdory extrémnímu riziku a velké pravděpodobnosti vzniku trhlin se pokusil o téměř nemožné.

Bylo třeba vyrobit speciální nástroje na zahájení procesu štěpení a broušení. Trvalo 18 měsíců od objevu až po analýzu, řezání a leštění. Výsledkem byl bezchybný tvar o velikosti vlašského ořechu. Drahokam má překvapivě okouzlující efekt, každá jedna fazeta propouští světlo a dodává kameni téměř vodnatý vzhled. Certifikát GIA odhalil nejvyšší známky, jaké může drahokam dosáhnout.

Laurence Graff se zabývá výjimečnými diamanty více než šest desetiletí a stále ho tato činnost fascinuje. O posledním svém úspěchu, říká: „Tento kámen je sám o sobě nepopsatelný. Je to nejkrásnější diamant ve tvaru srdce, jaký jsem kdy viděl. „Je třeba dodat, že více než polovina největších a nejvýjimečnějších 20 diamantů na světě objevených v minulém století bylo zpracováno a vybroušených právě společností Graff.