Exkluzivní plachetnice Nomand IV

Exkluzivní plachetnice Nomand IV 1

Nejnovější projekt italské loděnice Maxi Dolphin se skutečně podařil. 30,5 metrová plachetnice Nomad IV ničí hranici mezi designem, funkčností a komfortem. O lehký a svěží design se postaralo designérské studio Pierra Frutschiho Architecture Design.

Na plavidle je patrný jasný rukopis společnosti mateřských doků, v nichž byla postavena, hlavně co se týče použitých materiálů, které jsou jak jinak, jen ty nejexkluzivnější a nejmodernější. Ty modernější propůjčili trupu náramnou lehkost, což se pozitivně projevilo na bravurní manévrovatelnosti a vysoké rychlosti.

Nemusíte se obávat toho, že by na úkor ovladatelnosti šlo pohodlí posádky bokem, právě naopak. Nomad IV se vyznačuje hlavně velkou otevřenou palubou, která je náramně vzdušná. Interiér stejně nezaostává za celým designem jachty. Je luxusní, navržený s citem pro uhlazenost a minimalismus, který je možno pozorovat na každém rohu.

Na řízení se používá šikovný dvou kormidlový systém, který obsahuje jedno snadno sklopitelné kormidlo na jedné straně zadní paluby a druhé na druhé straně. Zadní část obsahuje mimo jiné garáž, ale ne na auta. Ta slouží jako odkládací prostor pro člun, vodní skútr a potápěčské přístroje.

Co se týče vnějšího vzhledu Nomad IV ukazuje silně jemnou a moderní siluetu, jak jsem už shora zmiňoval v minimalistickém stylu. V kombinaci s velkým stěžněm a plachtami musí tento skvost vypadat na obzoru minimálně nádherně a skvostně.