KAPSKÉ MĚSTO – MĚSTO DOBRÉ KÁVY, KRÁSNÝCH PLÁŽÍ A UMĚNÍ

KAPSKÉ MĚSTO – MĚSTO DOBRÉ KÁVY, KRÁSNÝCH PLÁŽÍ A UMĚNÍ 1

Kapské Město je třetím největším městem Jihoafrické republiky. Rozhodně zlomí vaši zarytou představu o Africké divočině, protože jde o moderní místo plné možností.

Krásná příroda, turistika a ráj pro surfaře

Součástí národního parku Cape Peninsula je Stolová Hora. Na vrch vysoký 1080 metrů nad mořem vás pohodlně vyveze lanovka. Stěny hory tvoří 3 km dlouhý útes, který nabízí adrenalinové zážitky pro horolezce, ale dostanete se tam i množstvím turistických cestiček po zelených svazích. Kapské město je známé svými plážemi, na kterých si přijdou na své příznivci windsurfingu a potápění. Pod hladinou můžete vidět bílé žraloky, nebo o něco méně nebezpečné africké tučňáky na Boulders Beach. Severně od centra v stolních zálivu najdete jeden z největších afrických přístavů.

Rozmanitá architektura, muzea a kultura

Kapské Město si mnozí spojují právě s architekturou. Najdete zde britský viktoriánský styl, art deco, secesi i moderní mrakodrapy. Za zmínku stojí vinařské domy z 18. století v oblasti Constantia a muzeum kočárů. Ve městě si můžete prohlédnout i největší sbírku afrického umění v muzeu Zlatý lev.

Najdete zde i jedno ze tří divadel pod širým nebem – Maynardville Open Air Theatre a jednu z nejstarších evropských staveb na jihu Afriky – Castle of Good Hope z roku 1666. Také se vyplatí podívat se na čtvrt Bo-Kaap tvořenou množstvím barevných domků.

Nejlepší víno a káva

Milovníky kávy jistě potěší velké množství kaváren jako z pohádky, které zde můžete najít skutečně na každém rohu. Doporučujeme Jason Bakery, kde si s kvalitní kávou můžete vychutnat i skvělé snídaně nebo kavárna Truth Coffee HQ s neskutečnou atmosférou za kterou vděčí designérovi Martinovi Haldane.

Tato oblast je známá i výbornými podmínkami pro pěstování vinné révy a tedy prvotřídním vínem. Rodí se v okolních vinicích, které patří k těm nejstarším na světě. Vyplatí se navštívit luxusní vinařství DELAIR Graff nebo malebné Spier Estate.

Město designu

Není divu, že v atmosféře města nacházejí lidé velké množství inspirace. Kapské Město hrdě nese titul World Design Capital 2014. Je to oblíbené místo designérů, ilustrátorů i řemeslníků. Velké zastoupení tu má i móda a interiérový design.

Kapské Město patří k jedním z nejkrásnějších míst na světě. Okouzlující africká fauna a flóra, rušný noční život ale i tiché a klidné čtvrti. Toto kouzelné místo v sobě ukrývá potěšení skutečně pro každého. Zvážíte Jihoafrickou Republiku při výběru nejbližší dovolené?