EXPEDICE QUASAR – VYDEJTE SE S RICHARDEM DAWKINSNEM  NA GALAPÁGY

EXPEDICE QUASAR – VYDEJTE SE S RICHARDEM DAWKINSNEM  NA GALAPÁGY 1

Charles Darwin navštívil Galapágy v roce 1835. Na základě jeho výletu vznikla teorie přirozeného výběru. Téměř o dvě století později se sem mohou vydat i současní nadšenci vědy.

Plánovaná týdenní expedice Quasar, která se uskuteční v prosinci 2017, umožní návštěvníkům seznámit se divy tohoto souostroví. Ve společnosti Richarda Dawkinse lze prozkoumat 13 velkých ostrovů, nacházejících se asi 600 mil od pobřeží Ekvádoru. Ostrovy jsou lemovány mořem a disponují několika druhy divoké zvěře a exotickými rostlinami. Ostrovy byly v roce 1978 zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO.

Richard Dawkins je respektovaný evolucionista a zároveň průvodcem expedice Quasar. V rámci jeho zájezdu na souostroví představí flóru a faunu a zodpoví návštěvníkům jejich případné dotazy. Na hlavních ostrovech uvidí hosté obří želvy, leguány, tuleni a další původní druhy. Součástí itineráře je šnorchlování, jízda na kajaku a turistika vedle malebných lagunách a zátokách.

Akce odstartuje v Daphne Major, na sopečném ostrově, který je domovem koz s modrými nohama, tropických ptáků, krátkouších sov a dalších domorodých ptáků. Expedice pokračuje do Isabela a Fernandina, kde se mohou hosté potápět a obdivovat pestrobarevné ryby, tučňáků, bezkřídlé kormoránů a želvy. Při návštěvě ostrova Bartolomé, na kterém se nachází neobvyklá skála Pináculo, je na plánu výlet na vrchol skály s překrásným výhledem na město Santiago a přístav Sullivan Bay. Na ostrově Santa Cruz s bílými plážemi a vodními lagunami lze obdivovat velké množství plameňáků, volavky modré a endemické stromy Scales. Na posledním úseku cesty absolvují návštěvníci výlet na ostrov Española a ostrov San Cristóbal, kde je na odiv mohutný skalní útvar.

Každý večer se hosté odplaví na 60-metrové jachtě M / V Evolution, která poskytuje prostor až pro 32 cestujících. Je vybavena barem, knihovnou a vířivkou. Na její palubě se nacházejí kajaky, včetně zařízení na šnorchlování. Tato jachta se tak s určitostí stane vítaným útočištěm po náročném dni. K dispozici jsou snídaně, obědy a večeře formou bufetu, jakož i večerní koktejl s možností vyzkoušet množství jemných vín z Argentiny a Chile.

Cena 9 400 USD na osobu zahrnuje ubytování a transfery, výlety a prohlídky s průvodcem, jídla na palubě jachty, vnitrostátní lety, neoprénové obleky, kajaky a výbavu na šnorchlování.