Zázračný léčitel z Brazílie – pomáhají mu skutečně duchové?

Zázračný léčitel z Brazílie - pomáhají mu skutečně duchové? 1

Největším fenoménem současnosti z oblasti medicíny je brazilský léčitel Joao de Deus, jehož obrovské množství lidí považuje za nejlepšího léčitele od dob Ježíše Krista. Podle pacientů, kteří ho navštívili prý dokáže vyléčit nemoci, na které dnešní medicína nestačí.

Za svou léčbu nebere žádné peníze, a vše dělá kvůli lidem. Jak tento léčitel léčí, a odkud pocházejí jeho schopnosti? Ze dne na den vyhledávaným léčitelem. Dnes nejuznávanější léčitel na světě se vlastním jménem jmenuje Joao Teixeira de Faria, ale lidé mu začali říkat Joao de Deus, což znamená Jan z Boha.

Tento muž, který nikdy nestudoval medicínu, a ani se jí nijak nevěnoval, je dnes léčitelem, kterého uznávají osobnosti kulturního, společenského i medicínského života po celém světě. Do svých 30 let o něm nikdo neslyšel, známým se stal až v roce 1978 , kdy si na hlavní ulici v brazilském městě Abadiâna sedl na židli, a jen tak na veřejnosti začal uzdravovat kolemjdoucích lidi, kteří trpěli nějakou chorobou.

Většina lidí mu samozřejmě nevěřila, a mysleli si, že jde jen o nějakého blázna. Ale když přibývalo lidí, kteří se u něj zastavili, a kteří poté od něj odcházeli zcela zdraví, pověst o něm se rozšířila po celé Brazílii. Lidí, kteří přišli za tímto léčitelem, dennodenně přibývalo, až se jejich počet vyšplhal na neuvěřitelných tisíc lidí za jediný den.

 
f8e5a509893fcc272b0db224021c079e

Joao Teixeira de Faria se proto rozhodl ve městě otevřít léčitelské středisko, které se dnes jmenuje Casa de Dom Inácio de Loyola, které již navštívily miliony lidí z celého světa. Média proto začalo zajímat, jak se Joao de Faria dostal ke svým zázračným schopnostem, a proč vše začalo ve městě Abadiâna.

Navštívili ho léčitelští duchové?
Životní příběh Joao Teixeira de Faria je jako z jiného světa. Sám řekl, že když byl ještě mladý, navštívilo ho několik duchů, kteří měli obrovskou moc uzdravovat lidi. Tyto duchovní bytosti mu řekli, že léčebné techniky, které skrze něj budou praktikovat, má rozšířit mezi lidi.

Pak navštívil spiritistické médium Chica Xaviera, který mu řekl, že jeho cesta by měla začít ve městě Abadiâna. A tak se v tomto městě na ulici usadil na židli, a začal léčit lidi. Sám říká: „Mé ruce vede 34 duchovních bytostí a jejich počet neustále narůstá.

Z nebe přicházejí další a další pomocníci. Na začátku však byly jen tři bytosti. „Mohli de Farie skutečně navštívit nějaké duchovní bytosti, které skrze jeho ruce léčí lidi? Pro mnohé se to bude zdát asi dost přitažené za vlasy, ale počet vyléčených pacientů de Faria stále narůstá, a renomovaní lékaři jen kroutí hlavami, jak to je vůbec možné.

 
Foto4

Joao de Deus už vyléčil různé druhy rakoviny, prováděl operace, na které si netroufli ani ti nejšpičkovější doktoři, a dokáže lidi vyléčit i z nemoci AIDS, leukémie, nebo schizofrenie, což potvrdili bývalí pacienti. Jeho léčitelské schopnosti dosvědčila například i světoznámá americká moderátorka Oprah Winfreyové, kterou tento léčitel také léčil.

A co je pro všechny nejvíce zarážející, Joao de Deus od lidí nebere za léčení a vyléčení žádné peníze, pokud mu však lidé nějaké peníze z vlastní vůle chtějí dát, použije je na provoz svého léčitelského střediska, kde mu pomáhá množství dalšího personálu. Je tohle vůbec možné? Jak Joao de Deus léčí?

Jeho hlavní metodou léčení je obyčejné přiložení rukou na nemocného člověka nebo přímo na místo, které je postižené. Z dlaní mu totiž proudí energie, která nemoc z těla jakoby vysaje. Kromě rukou Joao de Deus používá i jednoduché nástroje jako pinzetu nebo skalpel, a to při operacích, na které by si jinak netroufli ani špičkové lékařské týmy.

Zajímavostí je, že i když při svých operacích nepoužívá žádné anestetika nebo narkózu, jeho pacienti nepociťují žádnou bolest. Zcela nepochopitelné je však i rychlé hojení ran operovaných lidí. Někdy se rány zahojí tak rychle, že je není třeba ani zašít.

 
Zázračný léčitel z Brazílie - pomáhají mu skutečně duchové? 2

Potvrdily to i renomovaní lékaři, kteří se účastnili jeho operací, a mimo jiné si všimli i toho, že kůže v okolí rány je o něco chladnější než zbytek celého těla pacienta. Jak to je možné, neumí říct nikdo. Léčitel neodmítne žádného nemocného člověka, o čemž svědčí statisíce vyléčených lidí.

Joao de Deus má úspěšnost léčby skutečně neuvěřitelnou – až 85 procent pacientů z jeho střediska odchází zcela vyléčených. Jsou tyto medicínské zázraky skutečně dílem duchovních bytostí, které léčí skrze tohoto brazilského léčitele? Tento medicínský fenomén se vůbec nedá racionálně vysvětlit. Pokoušeli se o to mnozí, ale dosud všichni, i ti nejzarytější skeptici se museli uchýlit ke slovu – zázrak.