Ferrari 335 Spider S Scaglietti – toto nádherné Ferrari se má stát nejdražším na světě

Ferrari 335 Spider S Scaglietti - toto nádherné Ferrari se má stát nejdražším na světě 1

Očekává se, že aktuální rekord bude překonán a hranice neuvěřitelných 38,115 milionu dolarů za automobil pokořena. Historické Ferrari, se závodním rodokmenem je na nejlepší cestě stát se nejdražším autem na světě. Zapíše se do knihy rekordů?

Ferrari 335 Spider S Scaglietti řídil v roce 1957 šampion F1 Mike Hawthorn a další známý závodníci. Byl s ním stanoven rekord v Le Mans, vyhrává Cuba Grand Prix a obsazeno druhé místo ve Venezuela Grand Prix. Vysoce vyhledávaný vzpínající se kůň je připraven na svůj největší den slávy. Aukční dům Artcurial Motorcars nabídne aukci retromobilů, která se bude konat od 3 do 7 února v Paříži.

Vozidlo se chystá ukončit panování současného rekordmana, Ferrari 250 GTO Berlinetta, která obsadila druhé místo v roce 1962 na Tour de France. To auto se prodalo za neuvěřitelných 38.115.000 dolarů během dražby v Bonhams v roce 2014. Ferrari 335 Spider S Scaglietti je uměleckým dílem, v němž se snoubí rychlost a výjimečná krása. Představuje raritu, která má za sebou mnoho úspěchů, hodně historie, pravosti a původu – nechal se slyšet generální ředitel Motorcars Artcurial Matthieu Lamoure v prohlášení.

Po tom, co skončilo šesté v závodě Sebring 12 v roce 1957, si auto o dva měsíce později zajistilo druhé místo na Mille Miglia. Řídila ho německá závodní legenda Wolfgang von Trips. 3,8 litrový dvanáctiválec o výkonu 360 koní Italové později vyměnili za 4,1-litrový s výkonem 405 koní. Tento motor byl schopen vyvinout max. rychlost 300 km/h a Masten Gregory a legendární Stirling Moss s ním v roce 1958 zvítězili na Cuba Grand Prix.

V roce 1960 si automobil koupil architekt Robert Dušek z Pensylvánie, který ho později prodal panu jménem Pierre Bardinon. Ten byl považován za jednoho z nejbystřejších sběratelů Ferrari. Ferrari 335 Spider S Scaglietti je v současnosti v tak výborném stavu, že s ním lze závodit. Odhadovaná cena 34.000.000 dolarů se bude, mega bohatým kupcům z Paříže určitě zamlouvat. Nechme se překvapit.