3 DŮVODY, PROČ JE LEPŠÍ BÝT PODNIKATELEM NEŽ  OBYČEJNÝM ZAMĚSTNANCEM

3 DŮVODY, PROČ JE LEPŠÍ BÝT PODNIKATELEM NEŽ  OBYČEJNÝM ZAMĚSTNANCEM 1

Mnozí z nás musí své práci obětovat větší množství času, což výrazně ovlivní i vztahy v rodině. Právě kvůli tomu uvažují, že by se pustili do podnikání. Myslíte si ale, že podnikání je výhodnější? Přesvědčíme vás o tom, že je.

Jste páni svého času

Nemusíte vlastnit offshore společnost na Kypru, abyste byli pánem svého času. Když pracujete ve firmě, musíte chodit do práce přesně podle toho, jak vám určí zaměstnavatel. Nezáleží na tom, jestli se vám chce spát, jestli se chcete hrát s dětmi, musíte jít do práce. Jinak přijdete o své peníze a hrozí, že vás zaměstnavatel vyhodí, protože si neplníte své pracovní povinnosti.

Pokud podnikáte, je úplně jedno, kdy přijdete do práce, kdy začnete pracovat a kdy se budete věnovat své rodině. Máte své prostory, firma je závislá jen od vás, čili pokud si nadrobíme, můžete si udělat pár dní volno, aniž vás někdo za to káral.

Dosáhnete vyšší příjmy

Jako zaměstnanec vyděláte určitou částku, kterou budete znát, jakmile nastoupíte do zaměstnání. Sem tam vás mohou čekat odměny, ale málokterý zaměstnavatel je dá svým zaměstnancům. Jako podnikatel – majitel firmy vyděláte podstatně více peněz, než obyčejný řadový zaměstnanec. Budete si moci dopřát luxusnější bydlení, zabezpečíte lepší školy pro své ratolesti. Budete žít na velké noze a to zejména tehdy, pokud budete mít offshore společnost, čili zaměříte se na zakládání offshore společnosti. Vaše firma bude registrována v daňových rájích a vy tak získáte řadu výhod.

Budete samostatní, nezávislí

Lidé zaměstnaní ve firmách se většinou stěžují na to, že jim vadí, když pracují pro někoho, kdo jim stále stojí za zády a kontroluje je. Pokud budete podnikat, nemusíte se zodpovídat nikomu. Vy budete mít hlavní slovo ve všem. Budete samostatní, nezávislí. Nezapomínejte však na to, že zakázky si budete hledat sami.

Pokud budete například vést autoškolu, nikdo vám nebude říkat, jaké ceny máte uvádět v ceníku autoškoly. Je jen na vás, jaké ceny si určíte.