Frédérique Constant Slimline Perpetual Calendar Manufacture okouzlí jednoduchostí a cenou

Frédérique Constant Slimline Perpetual Calendar Manufacture okouzlí jednoduchostí a cenou 1

Připomínal jsem už, že v jednoduchosti je krása? Pokud ano, tak to bylo zřejmě v souvislosti s hodinkami od Frédérique Constant. Jinak tomu nebude ani teď, přišel čas podívat se na další skvost ze Ženevy, který nese jméno Frédérique Constant Slimline Perpetual Calendar Manufacture.

Opět jde o kousek, který se vyznačuje jednoduchým designem. Ten se jim podařilo zachovat i přesto, že mají nějaké ty komplikace, i když jich tu není tolik, jako u nejkomplikovanějších (a nejdražších) hodinek zn. patek na světě. Vlastně je tu jen jedna komplikace a to věčný kalendář, který navíc zná přestupné roky. Kalendář se rozmáhá hned na čtyřech menších kruzích uprostřed číselníku, které ukazují den, jeho jméno, měsíc a v souvislosti s tím i tvar Měsíce. Plus je tu ještě jedna drobná ručička, která ukazuje, jak blízko jsme k přestupnému roku.

Vzhled ciferníku se liší v závislosti na modelu. Existují čtyři podoby, ve kterých je možné tyto hodinky získat. Po funkční stránce nebyl ani jeden model zkrácen o jedinou funkci a tak se od sebe liší pouze vizuálním zpracováním. To se navíc dělí na „Klasické“ a „Moderní“. Klasické modely mají pouzdro buď z tradiční nerezové oceli, nebo ho mají pozlacené růžovým zlatem. Mají také tradičně vypadající číselník s římskými číslicemi a ručičkami typu Breguet, jakož i diamantovou mozaikou.

Naopak Moderní modely staví na simplizmu. Místo číslic lze nalézt pouze čárky a textura zde byla nahrazena matnou barvou, která odpovídá barvě řemínku. Vznikají tak vizuálně příjemné kombinace jako například zlato-modrá, kde zlaté je pouzdro a modrý je číselník a kožený řemínek.

Pravidlo porušuje model s bílým číselníkem, který má černý řemínek. Ve svém nitru pak hodinky ukrývají originální strojek FC-775 přímo z dílny Frédérique-Constant. Tvůrci se rozhodli přímo pro tento strojek, aby vytvořily tenké hodinky. Samotný strojek má tloušťku pouze 6,7mm, tiká na 4Hz a má 38-hodinovou rezervu. Cena těchto hodinek začíná na 7 340 €. Bližší informace o ceně a dostupnosti získáte u autorizovaného prodejce ichrono.sk