ELEKTRICKÝ BLESK NA DVOU KOLECH ZERO SR PŘICHÁZÍ!

ELEKTRICKÝ BLESK NA DVOU KOLECH ZERO SR PŘICHÁZÍ! 1

Většina z nás si motorku kupuje pro zábavu, zažití pocitu volnosti na cestách, rychlost a pocit, že žije spolu s motorkou. K věcem, které přispívají k zážitku z jízdy nepochybně patří zvuk. Zvuk, který slouží nejen jako přirozený tvůrce koridoru v zácpách, ale i jako předzvěst blížící se motorky.

Výrobce ZERO Motorcycles nabízí novou řadu motocyklů v roce 2014, které jsou poháněny elektromotory.

Elektrická novinka od ZERO perfomance Vás překvapí svou životaschopností

Mezi výhody patří zejména menší potřeba údržby motocyklu a nižší provozní náklady. Bezpečný dojezd verze ZERO SR (ZF11.4) motorku předurčuje zejména na městské komunikace (dojezd do 200 km a maximální rychlost 128 km / h), případně vzdálenosti do 140 km po dálnicích. Díky rychle nabíjecímu módu dokážete už za hodinu naplnit kapacitu baterie na 95%. Výkon 67 elektrických koňských sil a převodovka bez nutnosti řazení jsou dalším plusem do městského provozu. Výrobce udává, že zrychlení je 3,3 s z 0-100 km přičemž baterie by měla dosáhnout 80% své kapacity po cca 2500 nabití což je přibližně 480 000 naběhaných kilometrů!

V ZERO Motorcycles vsadili na  design a díky nízko položenému těžišti se stává ZERO SR mimořádně dobře ovladatelnou motorkou. Její cena se bude pohybovat na úrovni 12.995 amerických dolarů s možností zvýšení kapacity baterie – samozřejmě za příplatek.

Otázkou zůstává zda si najde tento druh motocyklu své příznivce mezi milovníky tlukotu železného srdce a vůně benzínu.