Garmin Fenix 3, Epix a Vivoactive: to nejlepší od značky Garmin

Garmin Fenix 3, Epix a Vivoactive: to nejlepší od značky Garmin 1

Pokud byly inteligentní hodinky horkým tématem minulého roku, tak v roce 2015 jsou ještě žhavější. Výrobce Garmin nedávno představil celou řadu inteligentních hodinek, které jsou nyní dostupné i na našem trhu.

Nejvyspělejšími hodinkami Garmin je model Fenix ​​3, označovaný jako „inteligentní multisportovní GPS hodinky.“ Je to trochu rozvláčný, ale férový popis. Nejnovější hodinky Garmin toho dokážou opravdu hodně. Díky vestavěnému GPS (ruský GLONASS) je nyní zaměření rychlejší a přesnější. V neposlední řadě hodinky nabízejí integraci s celou řadou senzorů. Popruh na odečítání srdečního tepu dokáže zaznamenávat údaje v případě běhu, lyžování, jízdy na kole či plavání.

Základní vybavení představuje krokoměr a výstražné signály, které vás upozorňují na to, že se málo pohybujete. Takže budete muset vstát a začít provádět nějakou aktivitu. Pokročilí sportovci uvítají například funkci pro výpočet času na zotavení. Kompas, barometr a výškoměr přijdou vhod v případě pěší turistiky a výprav do divočiny.

Garmin Fenix ​​3

Fenix ​​3 přebral hodně schopností od předchozího modelu Fenix ​​2, přesto nejde o evoluci ale doslova revoluci. Významnou změnu představuje nový, na denním světle dobře čitelný, barevný displej (Fenix ​​2 má pouze černobílý) a app platforma s názvem Connect IQ.

Fenix ​​3 je na trhu dostupný v pěti konfiguracích: stříbrné s červeným páskem nebo šedé s černým páskem za cenu 449.90, – EUR nebo 499.90, – EUR s přibaleným hrudním pásem pro měření tepové frekvence. Za 549.90, – EUR je dostupná verze Sapphire, která nabízí nerezový řemínek a safírové sklíčko.

Garmin Epix

Dalším modelem je Epix, který byl vyroben tak, aby se na něm daly s lehkostí přehlížet barevné, mapové podklady. Zabudovaná mapa světa na 1,4-palcovém, dotykovém displeji vypadá dobře. Mapami lze skrolovat špičkou prstu. K dispozici je 8 GB dodatečné paměti na poznámky. Součástí dodávky je roční předplatné satelitních obrázků, které zařízení dělají vždy aktuálním. Jde o jakési miniaturní GPS zařízení pro lidi, který nepotřebují standardní GPS zařízení nebo smartphone. Hodinky mají mnoho funkcí včetně digitálního kompasu, výškoměru, barometr s podporou ANT + zařízení. Hodinky jsou voděodolné do 50-ti metrů.

Stejně jako Fenix ​​3 využívají platformu Garmin Connect IQ, což znamená, že budete moci stahovat další aplikace. Díky Bluetooth je možné hodinky spárovat se smartphonem a přijímat tak různé notifikace.

Epix sice nejsou tak přitažlivé jako model Fenix ​​3, ale to vůbec nevadí: Byly dříve navrženy jako robustní GPS hodinky s mapovými podklady. Určeny jsou pro všechny outdoorové nadšence, kteří hledají hands-free navigaci. Představují zajímavou volbu pro každého, kdo rád podniká túry do lesů a hor. Hodinky jsou dostupné za 499.90, – EUR s podrobnými, předinstalovanými topografickými mapami.

Garmin Vivoactive

Nakonec jsme si nechali cenově nejdostupnější modelovou řadu Vivoactive. Tyto hodinky jsou nejtenčí, ale stále obsahují barevný displej a podporují bezdrátové senzory tepu srdeční frekvence. Stejně přicházejí s podporu pro platformu Garmin Connect IQ. K dispozici jsou v černém a bílém provedení za cenu 250, – EUR.