GIRARD – PERREGAUX se vrací ke kořenům

GIRARD - PERREGAUX se vrací ke kořenům 1

Firma Girard-Perregaux oslavila na březnovém švýcarském veletrhu Baselworld 225. výročí. Na veletrhu představila některé nové modely, které stojí za pozornost.

Oficiálně byl představený model hodinek Laureato, famózní byl i model s tourbilionem La Esmeralda a chvilku slávy si užil i cestovatelský časoměřič 1966 Dual Time. Určitě jste si všimli, že se veletrh nesl ve znamení návratů.

Proto i vznikla kolekce Competizione, byla inspirovaná závody automobilů před šedesáti roky. Tvoří ji modely Circuito a Stradale. Gerard-Perregaux byl jedničkou v 50. a 60. letech minulého století co se týká závodních chronografů. Byla to jejich zlatá éra, což již dnes neplatí. Nová série hlavně rozrostla co se týká velikosti. Dostala 42 mm kabát.

Modely Circuito a Stradale jsou v podstatě stejné. Stejné rozměry, strojky, jen se liší v použitých materiálech. Stradale je vyrobený z ušlechtilé oceli ve dvou barevném provedení ciferníku (stříbrný a černý). Circuito je modernější, vyrobený z uhlíkovo-titanového kompozitu a otevřeným ciferníkem. Konzervativnější model Stradale míří na zákazníky z řad sportovně založených manažerů.

hodiny

Chronograf je trojterčíkový. Datumovka je umístěná mezi indexy čtvrté a páté hodiny. Hodinky pohání samo-natahovací kalibr GP03300. Frekvence setrvačníku je 28800 vúh. Hodinky jsou zakončeny ocelovým náramkem a nebo hnědým řemínkem z kůže aligátora.

Verze Circuito je čtyřikrát lehčí než titán a osmkrát lehčí než ocel. Ciferník je prořezaný a vypadá jak chladič závodního automobilu. Řemínek je černý s tkaným vrchem. Oproti modelu Stradale byl vypuštěný chronometr. Místo něj je stupnice rozdělená na 1/25 – sekundové dílky.

Obě novinky se již prodávají. Model Stradale je za 240 000 Kč v kombinaci s koženým řemínkem. Dražší model Girard-Perregaux Competizione Circuito je za 330 000 Kč.