Hackeři se začínají před Vánocemi intenzivněji zajímat o platební terminály

Hackeři se začínají před Vánocemi intenzivněji zajímat o platební terminály 1

Bezpečnostní analytici sledují aktivity škodlivého kódu, upozorňují oběti.

JB39c711_terminal

Hackeři se začaly intenzivněji zajímat o platební terminály. Upozorňují na to bezpečnostní analytici, kteří zaznamenali nárůst aktivit škodlivého kódu s názvem BackOff . Ten se specializuje na krádeže informací o platebních kartách.

Právě nadcházející předvánoční sezóna je atraktivním obdobím pro sběr dat. Analýzy podle NBC News poukazují na 57-procentní srpnový a 27-procentní zářijový nárůst infikovaných počítačů.

477519273

Škodlivý kód v nich přehlíží operační paměť počítače, aby z ní odchytávat informace snímány z platebních karet. Protože na rozdíl od Evropy v USA používá většina bank pouze magnetický proužek, lze z něj vyčíst všechny informace potřebné pro naklonování karty. Ta může být v cizině použita pro výběr hotovosti.

Aktivity škodlivého kódu zkoumají analytici na webu, kde se snaží zachytávat komunikaci se servery a vystopovat tak možné oběti. Těch bylo letos mnoho a úniku informací se nevyhnuly ani velké obchodní řetězce. Mluví se o úniku informací ze stovek milionů platebních karet. Banky i pojišťovny hlásí vysoké náklady, které souvisejí s vypořádáním škod vzniklých zákazníkům.