10 KLASICKÝCH PANSKÝCH KABÁTŮ NA TUTO ZIMU

10 KLASICKÝCH PANSKÝCH KABÁTŮ NA TUTO ZIMU 1

Najít skvělý kabát může být někdy dost těžké, zvláště pokud ho chcete nosit denně celou zimu. Při hledání toho pravého je důležitá barva, střih, to, aby stylově ladil se zbytkem vašeho šatníku a v neposlední řadě i to, aby vás zahřál iv těch nejnižších teplotách. Toto je top 10 stylů pánských kabátů, které se nosí tuto zimu.

Klasický bavlněný kabát

Tento typ je trochu méně formální než ostatní kabáty se zapínáním a je vhodný spíše na volnočasové aktivity. Nejlepší vypadá v zemitých barvách, ale určitě mu neuškodí ani jemné vzory a výraznější barvy. Často má kapuci a nejvíce se hodí k džínám, kozačkám, polokošile a flanelové košile.

Kabát s dvouřadým zapínáním

je jedním z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších typů pánských kabátů. Je perfektní do kanceláře, k obleku nebo klidně ik tričku a pulovru. Většinou má „výstřih“ ve tvaru písmene V, čímž odhalí i vaši košili či pulovr nebo nechá vyniknout šál, barvou kterého můžete oživit ostatní oblečení. Nejpopulárnějšími barvami jsou černá, šedá a námořnická modř; můžete však být odvážný a zvolit velbloudí hnědou (která je barvou této sezóny) nebo oživit tmavý oblek kaštanovou či zelenou.

Kabát s jednořadovým zapínáním

Jednořadý kabát jednoduše oživíte barevným šálou. Pokud máte raději něco jednodušší, zvolte si variantu s trychtýřovitým límcem, ke kterému nebudete potřebovat žádný šál. Pokud nejste nejvyšší, nekupujte si kabát, který je příliš dlouhý; pokud vám sahá nižší než těsně nad kolena, opticky v něm budete vypadat nižší než ve skutečnosti jste.

Krátký kabát

Tento typ je skvělou volbou pro každodenní nošení. Díky své délce z vás neudělá podnikatele. Většinou má dvouřadé zapínání, přičemž nejspodnější knoflík byste si měli nechat rozepnutý. Nosí se s jednoduchým rolákem, džínami a kozačkami. Nejvíce vynikne v kaštanové nebo klasické námořnické modři.

Dlouhý kabát s páskem a kožešinovým límcem

Začal se nosit v sedmdesátých letech a pravděpodobně ho nosili vaši starší příbuzní. Podle toho, co jsme viděli na týdnech módy, se tento typ vrátil do obchodů začátkem tohoto roku s názvem „Aviator style“. Je perfektní na chladnou zimu, protože výborně zahřeje. Kombinujte ho s jednoduchým bílým tričkem a džínami nebo tričkem a svetrem s botami na šněrování.

Parka

Klasická parka vás určitě zahřeje iv největších mrazech. Pokud chcete dosáhnout tradiční britský vzhled, kombinujte ji s tričkem s potiskem, roztrhanými džínami a kozačkami. Typickými barvami pro parku jsou kaki zelená nebo námořnická modrá, ale najdete je i v šedé nebo světlé béžové

Prošívaná bunda

Typická evropská bunda, krátký prošívaný kabát je vhodnou alternativou (nejen) na víkend. Pokud ji chcete vhodně zkombinovat, vybírejte si obtažené věci – obtažené džíny nebo kalhoty.

Bombr

Typická bunda na běžné nošení. Nejlépe se nosí k tričku v oxfordském stylu nebo ke kravatě a teniskám.

Kabát s kontrastním límcem

Většina těchto kabátů je z bavlny, kůže nebo rifloviny s kožešinovým límcem. Typické barvy jsou černá, hnědá nebo námořnická modrá v kombinaci s krémovou či černou kožešinou.

Prošívaná vesta

Názory na prošívanou vestu se rozcházejí. Někdo tvrdí, že je příliš sportovní na denní nošení, jiný zas, že se hodí ke košili a kravatě. Během zimy je dobré ji kombinovat s flanelovou košilí nebo pleteným svetrem.