Hadi, kteří přecenili svůj apetit

Hadi, kteří přecenili svůj apetit 1

Hlad má pořádně velké oči. Důkazem jsou nejen některá těla na koupališti, které neumí poručit vlastnímu žaludku, ale i hadi v divočině. Jsou od přírody štíhlé, ale některé porce jsou trochu nad jejich síly.

Dikobraz
Skončil v trávicím traktu krajty. Vážil jen něco přes 30 kilogramů, ale problém byl v naježených ostnech, které hadu oškrábaly trávicí trakt. Oba skončili mrtví. Souboj hladu tak nakonec zpečetili krkavci.

Stonožka terminátor
Problémem živé kořisti je, že nemusí vždy zhasnout po tom, jak projde jedlíkovi krkem. Tento případ se stal v roce 2011, kdy stonožka prokousla zevnitř trávicí trakt zmije ve snaze dostat se na svobodu. Uvízla však na půli cesty a přes díru v břiše i zmiji unikla duše. Jíst jídlo, které se ještě hýbe nemusí být zrovna nejlepší pro zdraví.

Válka gigantů
V národním parku Everglades se pokusil čtyřmetrový had zadusit jen dvoumetrového krokodýla. Nevydařilo se. Na hada byla kořist opravdu příliš veliká a nakonec skončil jen s roztrženým bokem. Důvodem ale nebyly větry, ale neschopnost strávit tak velké zvíře. Přestože krokodýl už také neodplaval živý.

 
201408141937341408034254

Hlad nezná bratra
Asi nejznámější příběh hada, který sežral vlastního druha, zachytila ​​kamera National Geographic. Mladá krajta ulovila sice potkana, ale o něco větší krajta věděla, jak soka usmrtit stiskem. Pak si ho spolu s potkanem ve střevech nasoukala do hrdla. Snědla ho celého, nezůstal ani ocas. Tomu se v přírodě říká dát si Duplo.

Had a kočka
Občas to umí být zábava lepší než pes s kočkou. Zejména, když hledáte svého čtyřnohého miláčka a nikde ho nevidíte. Na zahradě ale najdete obrovského hada s tělem nafouknutým přesně ve tvaru vaší kočičky.

Krajta a jehně
Není to žádná nová Ezopovy bajka, přestože ponaučení si z tohoto příběhu můžeme vzít velké. V Malajsii v roce 2015 si 5,5 metrová krajta zatoužila zamlsat si na jehněti. Dodnes nevědí, jak otevřela ústa, ale přivolali i hasiče, aby hadu ulevili od trávicích obtíží. Zásadně není třeba jíst do prasknutí, ani když dávají něco zdarma.

 
10527334813345-28539

Smrtící oběd
V říjnu 2011 obletěly svět fotografie, s mrtvou krajtou, co měla břicho velké jako zadek Kim Kardashian. Byla mrtvá a po pitvě se našla příčina. Její trávicí šťávy byly příliš slabé na jelena. Podobně neslavně skončila i krajta, která hodovala jako na zabijačce a spolkla prase. Toto těžké jídlo už nerozdýchala. Proto opatrně při pojídání vepřového.