Sex je na třetím místě

Sex je na třetím místě 1

Rozum vítězí nad pudy, poměrně silný vliv konzervativní výchovy – to jsou charakteristické rysy sexuálního chování Slováků podle nedávného, ​​poměrně velkého průzkumu.

Své názory na to, jací jsou v ložnici, vyslovilo 8237 převážně mladých respondentů (průměrný věk kolem 30 let). Kopírují pornoherců nebo hrdinů romantických telenovel?

Každý druhý den

Slováci mají pohlavní styk každý druhý nebo třetí den. Podle odborníků – v porovnání s ostatními státy – není to špatný výsledek. Velký podíl mužů (35%) i žen (40%) uvádí, že stihli v posteli otestovat 2 až 5 kandidátů.

Se stoupajícím věkem zkušenosti přibývají – mezi muži po tridsaťšestke je dost takových, u kterých sbírka sexuálních „skalpů“ převyšuje číslo 20, ženy ve stejném věku se však chlubí menším počtem trofejí.

Monogamní vztah s občasnými úlety je poměrně populární mezi muži: 40% mužů preferuje tento model, ale s přibývajícími léty a zkušenostmi je tento typ vztahu stále populárnější.

Zdá se, že ženy jsou nepoučitelné romantičky, neboť až 58% z nich věří na monogamní vztah a lásku až za hrob.

Vede modrá tabletka

Lék na erekci většina Slováků dosud nezkusila (87%) a když, tak po tridsaťšestke (22%). Ještě je stále mnoho takových, kteří v případě, že by přípravek potřebovali, by si ho pořídili z anonymního internetového prostředí (37%). Naštěstí je i poměrně dost velký počet těch, kteří by v takovém případě navštívili lékaře (34%).

Ženy by také problémy s partnerovou erekcí řešily nejdříve přes internet (35%), a až potom přes lékárna (25%) nebo lékaře (23%). Tabletka na erekci by podle mnohých sexuchtivým Slováků (49%) a Slovenek (52%) měla zabrat do 30 minut.

O „bezpohlavnosti“ starší generace

V průzkumu oslovili pouze mladých lidí, ale pohlavní styk se netýká jen jejich. Jak je na tom starší generace, jsme se zeptali sexuoložky MUDr. Danice Caisová. „Existují zahraniční průzkumy o sexuálním chování, resp. o tom, zda i starší lidé žijí sexuálně.

V jedné německé studii na velké překvapení průzkumníky 70% mužů a žen starších 70 let udávalo, že žijí aktivním sexuálním životem. Rovněž v jedné japonské studii lidé starší 80 let žili sexuálně aktivní ve více než 50 procentech. Zbořil se tím mýtus o bezpohlavnosti starší generace. “

Modrá tabletka

Třicátníci Slovenska, co se týká sexuálního života, dosáhly poměrně dobrý výsledek. Kde se však nacházejí v žebříčku v Evropě naši dříve narození?

„Těžko říct, cílený průzkum zaměřený na 50 let a starších lidí totiž nemáme,“ poznamenává sexuoložka a dodává: „Předpokládám však, že čísla by se možná ani tak moc nelišily za předpokladu, že by lidé této věkové kategorie byli ochotni odpovědět nebo mluvit pravdu. Osobně si myslím, že na prodloužení sexuální aktivity mužů velmi pomohla modrá tabletka na podporu erekce. Zatímco v minulosti muži s poruchami erekce museli nuceně na svůj sexuální život rezignovat, teď to tak není. Samozřejmě, že sexuální život seniorů musí respektovat tělesné omezení, ai když nebývá tak intenzivní – co se týče frekvence, ve všech ostatních parametrech se od milostného života mladších lidí neodlišuje. „