Heesen Ann G: elegantní jachta ve velkém stylu

Heesen Ann G: elegantní jachta ve velkém stylu 1

Super jachta Ann G z holandských loděnic Heesen absolvovala jednu z nejodvážnějších námořních plaveb vůbec. 50-metrová super jachta s ocelovým trupem vyplula z přístavu v Nizozemsku na Severní moře a zamířila na sever k norským fjordům.

Její unikátní exteriér navrhl Clifford Denn. Promyslel ho do nejmenších detailů od tvaru stožáru, měkkých obrysů trupu až po speciální držadla. Profil plavidla je agresivní s dlouhou přídí. Hliníková nástavba je bílá a zaoblená, díky čemuž se plavidlo podobá více na sportovní jachtu.

Pohánějí ho dva dieselové motory MTU M63, díky kterým dosahuje maximální rychlosti 15,6 uzlů.

Je zde pět kajut. Čtyři z nich se nacházejí na spodní palubě a jsou určeny pro hosty. Kajuta pro majitele se nachází na hlavní, horní palubě. Na jachtě najdete i velký plážový klub s barem, turecké lázně a v zadní části jachty i fitness. Garáž na vodní hračky a skútry se nachází v přední části paluby. Trup jachty má modrou barvu, jejíž odstín vytvořili speciálně pro tuto jachtu.

Pokud bychom chtěli jedním slovem popsat design interiéru, který navrhl slavný návrhář Raymond Langton, tím slovem by bylo slovo ambiciózní. V prostoru dominují mozaiky z různých druhů vzácného dřeva, ale návrhář nepohrdl ani moderními materiály. Dalšími zajímavými prvky jsou lustry, zda panely na dolní palubě. Zajímavé jsou také široké dveře, které evokují pocit velké prostornosti a pohodlí.