JIŽNÍ POBŘEŽÍ BALI – KUTA: RÁJ NA ZEMI NEJEN PRO SURFAŘE

JIŽNÍ POBŘEŽÍ BALI - KUTA: RÁJ NA ZEMI NEJEN PRO SURFAŘE 1

Mysleli jste si, že Bali je nenápadný ostrůvek uprostřed Indického oceánu, ve kterém v tichosti budete pouze relaxovat, meditovat a užívat si romantické chvíle bez jakýchkoliv rušivých elementů a diskoték? Omyl! To, že vaše představy a očekávání byly víceméně zkreslené, zjistíte hned po východu z letiště v hlavním městě Denpasar. Frekventované komunikace, neskutečné kolony aut a motocyklů vás velmi rychle vyvedou z omylu. Nedaleko hlavního města se nachází rušné turistické středisko Kuta, které je absolutním rájem pro surfaře a milovníky zábavy a nočního života.

Když se řekne Bali, většina lidí si představí dovolenou snů v dokonalém panenském ráji uprostřed husté zelené vegetace, s krásnými plážemi, hinduistickými chrámy, svatyněmi a romantickou atmosférou, která byla zobrazena ve filmu Modli se, jez a miluj, v hlavní roli s Julií Roberts . Je však každý kout Bali skutečným panenským rájem?

Bouřlivý oceán s několika metrovými vlnami a zlatavými dlouhými písečnými plážemi, vytvářejí dokonalé podmínky pro milovníky surfování a romantických procházek při pobřeží. Najdete zde různé typy pláží, posetých turisty, i romantická zákoutí, ve kterých můžete v klidu strávit celý den, aniž vás někdo rušil. Ulice města jsou hustě přeplněné skútry, které jsou oblíbeným dopravním prostředkem obyvatel i turistů na Bali. Ceny benzínu jsou tu na naše poměry velmi nízké a tak si za levný peníz můžete projít celý ostrov na motorce nebo s osobním řidičem, který vás na celý den nebude stát více než 25 EUR. Centrum Kuty lemují bary, kavárny, restaurace se světovou i indonéskou kuchyní a množství butiků zvučných módních značek. Hudební bary a velké disco kluby s nezapomenutelnou pěnovou párty vám dokážou, že Kuta je město, ve kterém se dozajista nudit nebudete. Mezi ty nejznámější patří Sky Garden, Hypnotized Club, Hard Rock Cafe Bali nebo The Stones Entertainment Center. Setkat zde můžete mnoho mladých Australanů či Asiaty.

V Kute najdete hotely všech kategorií, od těch nejlevnějších, butikový až po nejluxusnější hotelové resorty. Mezi nejdražší pětihvězdičkové hotely patří i The Legian Bali, který naplní touhy i té nejnáročnější klientely.

Představy o dokonalé dovolené se u každého z nás liší. Pokud surfování a rušný noční život nehledáte, ale právě naopak toužíte po romantice a poznávání historických částí tohoto malebného ostrova, budete se muset vybrat směrem do vnitrozemí.