Hlavní atrakce Chicaga, USA

Hlavní atrakce Chicaga, USA 1

„Pokud ještě existuje někdo, kdo pochybuje, že je Amerika místem, kde je všechno možné, dnes dostane odpověď,“ řekl Barack Obama. Avšak ledový elektrický vzduch nad Grant Parkem není „jen tak někde v Americe“: jsme v Chicagu, kde je všechno možné. Zde uvádíme 10 možností, jak nejlépe prožít svůj čas strávený ve městě.   

 

Poslouchejte blues „Větrného města“   

V Chicagu sice vznikla celá řada hudebních směrů a hnutí, žádné však není tak typické jako blues: drsné, drzé, vzrušující a radikální, žánr charakterizovaný ječícími kytarami, převalujícími se basovými liniemi a rytmem ovlivněným R&B. Dnešní moderní tvůrci blues přijali osobitější styl chůze a suverénnější hlasový projev než měli jejich předchůdci, návštěva města by však nebyla kompletní bez zavítání do podniku (blues hall) s živými blues.  

 

Dejte si kus proslulé hluboké pizzy   

Z první pizzy v Chicagu byste zdaleka nebyli nadšení: byla to neduživá placka ozdobená místním vepřovým párkem. Na počátku 40. let však se však objevila slavná chicagská verze pizzy, která představovala „bombu“. Zdejší kolosální hluboká pizza se nepodobá obvyklé představě o pizze, jakou známe z většiny světa: peče se ve speciálním pekáči podobném pánvi bez držadla a těsto obaluje úžasnou sbírku různých druhu masa s rajčatovou omáčkou a s roztavenou mozzarellou.  

 

Den strávený v hravém srdci města   

Obří hlava ztřeštěně působící staré paní vysoká přes čtyři patra chrlí vodu na houf ječících dětí. V dálce se zvedají věže města v čistém modrém vzduchu, ve kterém se vznáší vzdálené tóny orchestru. Můžete sice nasednout na vlak El a strávit den přejížděním po městě, ale zrovna tak poznáte jeho charakter, když strávíte odpoledne potulováním se po centrální části města, kterou tvoří Millennium Park.

 

Procházejte se mezi díly impresionistů, zbrojí a díly amerických klasiků   

Projdete kolem velkých bronzových lvů a vstupte do jednoho z předních uměleckých muzeí světa: nekonečné chodby z mramoru a skla, místnost za místností zaplněné obrazy, textiliemi, skulpturami a fotografiemi – kterých je celkem asi čtvrt milionu a které vyžadují celé hodiny, abyste je mohli náležitě docenit.

 

Vydejte se na zápas a pak na pivo   

Návštěva Wrigleyville, se zvukovým pozadím tvořeným křičícími sportovními fanoušky a zdravícími se pijáky piva, představuje bouřlivou stránku Chicaga, která však odpadá coby povinnost, pokud jsou Cubs doma. Postaven byl v roce 1914 a pojmenován po magnátovi, jenž dal vzniknout známé značce žvýkaček, Wrigley Fieldovi. Park je znám také jako „přátelské hranice“ a jedná se o druhý nejstarší park významnější ligy, kde hmatatelný dojem historie porostlý břečťanem ožívá spolu s nadávkami, s hravými tradicemi a s týmem, který je provázen snad největší smůlou v historii amerického sportu.  

Avšak bez ohledu na to, že nešťastní Cubs nevyhráli žádný šampionát už od roku 1908, pojídat ve velkém hot dogy spolu se zdejšími divokými fanoušky (Bleacher Bums) znamená strávit nezapomenutelné odpoledne.

 

Běžte se podívat na zvířata do nejzajímavější bezplatné atrakce města  

Zoologická zahrada v Lincolnově parku leží v samém jeho srdci a ohraničena je Michiganským jezerem. Jedná se o nejstarší zoo v USA nacházející mezi vlnícími se cihlovými cestičkami a jásavou přehlídkou květin, přičemž je to jedna z posledních významných atrakcí Chicaga se vstupem zdarma.

 

Plujte ve stínu kolosů z betonu a oceli   

Jistě, je možné skočit do betonové džungle ve čtvrti Loop po hlavě, vyhýbat se davům a taxíkům a zírat na úžasné chicagské budovy z chodníku. Panorama města však získá až surrealistickou majestátnost, když budete proplouvat jeho stíny po řece Chicago River při vyhlídkové plavbě pořádané Chicagským fondem architektury (Chicago Architecture Foundation), což je nejlepší způsob, jak ocenit jednu z nejlepších sbírek budov v USA.  

 

Zasmějte se do sytosti při úžasné improvizované komedii   

Při improvizované komedii konající se každý večer se objevují opravdu kousavé a velmi zábavné okamžiky a scénář vzniká až v okamžiku po předhození návrhů (nejednou ovlivněných alkoholem) z potemnělého potemnělého sálu. Klíčovým prvkem je účast publika, takže se divadlo Second City v Chicago stalo synonymem pro spontánní a často značně odvážnou zábavu.

Protože se jedná o jednu z typických možností nočního života v Chicagu, zhlédnutí improvizované komedie v divadle Second City představuje jednu z nejlepších možností, jak strávit večer ve městě.

 

Den strávený na pláži   

Po dlouhé mrazivé zimě oslavují obyvatelé Chicaga léto tak, že vyráží na kilometry dlouhé písečné pláže na břehu Michiganského jezera, kde hrají volejbal, cákají se ve vodě nebo se vyhřívají na ručníku. Úprk rekreačních běžců je vždy signálem, že začíná sezóna na pláži, což bývá v dubnu, kdy se počasí začne měnit; v srpnu, kdy zde vysoké teploty a lepivá vlhkost vrcholí a voda má fantastických 21°C, se pobřeží Chicaga podobá spíše Miami.  

 

Nakupujte, dokud nepadnete   

Poté, co jste strávili den přecházením nahoru a dolů po Skvělé míli (Magnificent Mile) se stále těžším nákladem balíků, zjistíte, že jste poznali pouze špičku ledovce s ohledem na možností nakupování v Chicagu. Úsek chodníku na Michigan Ave v Near North je přeplněný tyčícími se nákupními centry a prodejnami luxusních řetězců, jako je Gucci, Louis Vuitton a Burberry. V době ke konci roku zde začne být vše slavností, všude se rozzáří světla a objeví spousta vystaveného zboží. A přestože se jedná o nejvýznamnější nákupní oblast ve městě, tvoří pouhý začátek nákupních možností v Chicagu. 

Akční nabídka ubytování zde