Mediální magnát Murdoch bude mít v USA ještě větší vliv, kupuje televizní stanice

Mediální magnát Murdoch bude mít v USA ještě větší vliv, kupuje televizní stanice 1

Sloučený podnik bude největší samostatnou skupinou lokálních televizních stanic ve Spojených státech.

Společnost 21st Century Fox mediálního magnáta Ruperta Murdocha kupuje deset televizních stanic od jejich provozovatele Sinclair Broadcast Group. V současné době již dokončuje dohodu. S odvoláním na informované zdroje to napsal britský list Financial Times.

Sinclair stanice prodává, aby získal souhlas telekomunikačního regulátora FCC s převzetím konkurenčních Tribune Media, na němž se dohodl v květnu minulého roku.

Murdoch má v plánu stanice přidat do svého portfolia, protože po prodeji části aktivit společnosti Walt Disney nastupuje nový kurz. Fox prodává své mezinárodní účasti včetně podílu ve společnosti Sky v Británii, a také stanice americké kabelové televize a filmové studio Hollywood.

Sloučený podnik Sinclair s Tribune bude největší samostatnou skupinou lokálních televizních stanic ve Spojených státech.

Sinclair Broadcast a Tribune Media patří mezi největších provozovatelů lokálních televizních stanic v USA, Sinclair nyní vlastní 173 televizních stanic po celé zemi.

Převzetím rivala Tribune získá dalších 42 stanic, mimo jiné v New Yorku, Los Angeles a Chicagu. Skupina bude svým televizním vysíláním v USA pokrývat 72 procent domácností.