Hodinky Dietrich OT-13 – smutná vzpomínka na milovanou Lucii Dietrich a ostatní oběti terorismu

Hodinky Dietrich OT-13 - smutná vzpomínka na milovanou Lucii Dietrich a ostatní oběti terorismu 1

Dění ve světě se nás týká a nemůžeme před ním zavírat oči ani zde na Topmagazine i když se politickým tématům vyhýbáme. Teroristé znovu útočili a výsledek jejich řádění otřásl veškerou kulturní společností celého světa. Hluboce nás toto dění zasáhlo a jak asi musí být těm, kteří ztratili své blízké.

Protože jsou mé články zaměřeny především na hodinky a svět kolem nich i ten dnešní bude o hodinkách. Je to nejsmutnější příběh hodinek posledních let, jejichž tvůrce čerpal inspiraci z bolestivé ztráty blízké osoby a z žalu ve své duši, který po ní zůstal.

Emmanuel Dietrich, zakladatel hodinářské značky Dietrichztratil při teroristických útocích 13. listopadu letošního roku v Paříži svou sestru Lucii. Tato tragická událost ho inspirovala k vytvoření hodinek, které by tuto velkou ztrátu připomínaly. Hodinky nesou modelové označení OT-13 a vychází v limitované edici čítající symbolických 13 kusů.

Protože tvůrce hodinek nechce vydělávat na základech bolesti a smutku, všechny vyrobené kusy této limitované edice míří jen do rukou rodinných příslušníků a jeho nejbližších přátel.

Emmanuel Dietrich použil na hodinkách barvy francouzské vlajky, ale sám říká, že si nebyl tímto rozhodnutím jist, neboť cítí bolest za všechny oběti terorismu po celém světě. Nakonec se tak rozhodl, barvy symbolizují nejen jeho původ a zemi, která mu dala vzdělání, ale také věčné symboly kulturní společnosti: volnost, rovnost, bratrství.