Hodinky pro námořníky

Hodinky pro námořníky 1

Na letošním veletrhu ve švýcarském Baselworldu uběhli už dva měsíce. Ale musíme vzpomenout na novinku od firmy Hamilton s pyšným názvem Khaki Navy Frogman 2016. Její speciální edice dává holt kultovnímu potápěčskému časoměru, který byl vytvořený pro jednotky Navy Seals.

Její název Frongman je slengovým pojmenováním bojového potápěče s taktickým výcvikem. Většinou se jednalo o příslušníky amerických speciálních jednotek U.S.Navy, Seals nebo CIA. Jsou to velké, robustní hodinky s průměrem 46 mm.

Na pohled vypadají ještě mohutněji.
A to díky masivnímu zámku korunky. Pojistka chrání korunku před nárazy a náhodnou manipulací. Při navrhování blokovacího mechanismu korunky se Hamilton nechal ovlivnit řešením, které už bylo v hodinách Frogman od 40. roků minulého století. Tehdy pojistku přidržoval řetízek.

hodiny

Řezané pouzdro u hodinek je přizpůsobené na odolání tlaku vody do hloubky 1 000 m (33 000 stop). Na hodinkách jsou arabské číslice v retro stylu, ke kterému patří trojúhelníkový indikátor nahrazující marker o/60. U hodinek je také počítáno s přítomností dekompresního héliového ventilu. Automatický ventil je na boku pouzdra, na pozici desáté hodiny.

Hodinky mají zafirované sklo ošetřené vrstvou redukující odlesky dopadávajícího světla. Ciferník je černý se sunray podkladem a potápěcskými indexi. Dále tam jsou lichoběžníkové značky a orientační číslicí na dvanácté hodině. Hodinky mají tři centální ručičky (třetí je sekundovka s červenou diver špičkou) a na indexy byl umístěný fluoresistentní pigment Superluminia.

Jediný co lze ciferníku vytknout, je trpasličí datum umístěný na hodnikách. Víčko hodinek je zdobené postavou v hostorickém potápěcském obleku. Kalibr hodinky mají samonatahovací H-10 (ETA 2824). Plně natáhnutá pohybová rezerva hodinek dosahuje plných 80 hodin. A co bude každého zajímat je určitě cena. Zaplatíme za ně 35 000 Kč a v ceně bude kaučukový řemínek.