STRÁVIT NOC V POSTELI Z LEDU? ICEHOTEL VE ŠVÉDSKU TUTO MOŽNOST NABÍZÍ V KAŽDÉM ZIMNÍM OBDOBÍ

STRÁVIT NOC V POSTELI Z LEDU? ICEHOTEL VE ŠVÉDSKU TUTO MOŽNOST NABÍZÍ V KAŽDÉM ZIMNÍM OBDOBÍ 1

Na světě se nachází množství unikátních a dech beroucích staveb, které poskytují člověku neopakovatelný a jedinečný zážitek. Jednou z takových staveb je i ICEHOTEL, který každoročně navštíví více než 50 000 návštěvníků z celého světa. Jeho exkluzivita spočívá zejména v tom, že každý rok se hotel staví na nově, a tedy každý rok je něčím jedinečný.

ICEHOTEL se nachází v malé vesničce Jukkasjärvi na severu Švédska a každý rok se na jeho výstavbě podílí více než 100 lidí, z nichž polovinu tvoří renomovaní umělci z celého světa. Ledový hotel je zkonstruován z více než 1000 tun ledu, který se během roku získává z řeky a z více než 30 000 tun směsi ledu a sněhu, která zpevňuje celou stavbu. Samotná výstavba probíhá v měsících listopad a prosinec. Hosté se mohou ubytovat přibližně od poloviny prosince do poloviny dubna, kdy se stavba začíná tát.

Kromě klasických pokojů, pokud je tak vůbec můžeme nazvat, hotel disponuje i dvěma opravdu luxusními apartmány, které jsou dvakrát tak velké než ostatní a nachází se v nich vlastní sauna s koupelnou. Tyto exkluzivní apartmány jsou dílem zahraničních umělců, kteří byli vybráni a osobně pozváni uměleckým ředitelem hotelu.

Tento rok je to luxus podle kultovního autíčka MINI Cooper z dílny designéra Petra Koerblera z Designworks USA. Výstavba apartmánu trvala tři týdny a na její konečné podobě se podíleli Peter Koebler spolu s holandským designérem Wouter Biegelaarom a bulharským umělcem Victorem Tsarskim. Vzhled apartmánu však nepředstavuje design tohoto slavného auta, ale spojuje se s minimalistickým pojetím arktické přírody, který jemně koresponduje s návrhem MINI. Cena jedné noci v tomto luxusním apartmánu stojí v přepočtu 1351 €.

V tomto roce slaví ICEHOTEL stříbrnou edici, což znamená, že od první výstavby uběhlo již 25 let. V tomto duchu se nese i jeho umělecká podoba, o kterou se postaralo 42 umělců s 11-ti různých zemí světa. Kromě nového designu v uměleckém duchu bude mít letošní hotel novou halu, která je na rozdíl od ostatních pokojů postavená z pevného ledu a vytváří jedinečné podmínky pro akustiku a také přírodní osvětlení. Výška této haly má úctyhodných deset metrů a v jejích prostorách se může bavit až 150 hostů.

CEBAR v ICEHOTELU  byl poprvé postaven v roce 1994 a je známý svou každoroční originalitou. Návštěva tohoto baru je něco, co by měl člověk zažít alespoň jednou za život. Dát si lahodný drink v poháru, který je jak jinak z ledu nebo si zatancovat na parketu ze sněhu je jen zlomek toho, co tento jedinečný bar nabízí.

Většina lidí přicházejících do ICEHOTELU si obvykle rezervuje jednu noc v ledovém apartmánu a jednu nebo více nocí stráví v teple a pohodlí hotelových pokojů Kaamos. Pokoje v ledovém hotelu jsou vybaveny kožešinami a také speciálními spacáky, protože teplota během noci se v hotelových pokojích pohybuje okolo -4 až -9 ° C. Kromě noci strávené v posteli z ledu nabízí tento hotelový resort i množství jiné adrenalinové zábavy jako například svatební obřad nebo sochaření  z ledu.