Hračka pro správneho chlapa: Soukromý tank

Hračka pro správneho chlapa: Soukromý tank 1

Pokud milujete silné motory a za nejkrásnější vůni považujete benzinovou, začněte pomalu šetřit. Na světě je první luxusní tank, se kterým se jízda terénem stane procházkou rajskou zahradou.

Ripsaw EV2 vyrábí firma Howe and Howe Tech, která ho projektovala jako superrychlý armádní tank schopen překonat poměrně rychle i velké vzdálenosti. Ukázalo se, že jde o nejrychlejší dvoupásové vozidlo, jaké se kdy podařilo sestrojit, a nakonec skončilo i na titulce magazínu Popular Science.

 
2444453

V roce 2013 se firma rozhodla orientovat i na civilní trh. Po tisících hodinách tvrdé dřiny a investování nemalého množství finančních prostředků přišel na trh model EV2. Každý kus je ručně vyrobený, a samozřejmě i poměrně drahý. Přesnou cenu zjistíte až po závazné objednávce, pohybuje se však řádově ve 2,5 milionu.

Kdybyste si EV2 objednali, museli byste počkat šest měsíců. Tolik totiž firmě trvá, dokud stroj vyrobí. Na veřejnost se dostalo jen minimum technických detailů, ale například víme, že má naftový motor o síle 600 koní a světlou výšku 30 centimetrů.

Abyste tank vlastnili, musíte být samozřejmě pěkně bohatý. Jedno vám ale garantujeme: už nikdy nebudete potřebovat asfaltku.