10 nezbytných doplňků úspěšného byznysmena

10 nezbytných doplňků úspěšného byznysmena 1

Moderní chlap ví, že doplňky již nejsou výhradně dámskou záležitostí. Také ví, že pokud chce na obchodním setkání zabodovat, důležitý je každý detail. Věci jako dokonale vyžehlená košile, čisté boty a sladěný pásek by měly být již v dnešní době standardem.

Pak je tu další skupina doplňků jako luxusní pero, kvalitní kožená taška či kapesník do saka, tyto nadstandardní doplňky vám mohou zajistit první dojem, který je k nezaplacení. Pokud tedy chcete být velké zvíře byznysu a chcete, aby váš outfit byl dokonalý, nechte se inspirovat naším seznamem prémiových doplňků.

10. Kapesník do saka

Odmyšleno od barev, kapesníky v saku nejsou běžnou součástí dnešních mužů. Proto použitím tohoto nenápadného no o to více účinného doplňku určitě zabodujete a co je hlavní odlišíte se.

 9. Košilové knoflíky

Chcete-li působit jako James Bond tyto knoflíky by ve vašem šatníku neměly chybět. Jedná se o jedinečný doplněk, který může dokonce nést vaše iniciály.

 8. Kalhoty

Kalhoty nejsou jen o pohodlí, ale jsou velmi důležitou součástí celkového stylu. Kalhoty se vyrábějí v různých barevných odstínech a měly by být sladěny k botám a saku.

 7. Pero 200 €

V dnešní době moderních technologii nedokáže zapůsobit nic víc než vytáhnout na obchodním setkání pero a zapsat si všechny potřebné informace na papír. Každý člověk, který se denně setkává s touto činností, by měl mít minimálně jedno luxusní pero.

 6. Pásek 250 €

Z vlastních zkušeností vím, že věc, do které se vyplatí zainvestovat nejvíce, je kvalitní opasek. Přezka měla být vyrobena z kvalitní nerezavějící oceli, která vydrží skutečně dlouho, a v neposlední řadě nesmíme zapomenout na samotný opasek, který by měl být z kůže a přiměřené délky. Opasek by měl být barevně sladěný k botám.

 5. Manžetové knoflíčky 300 €

Oblek dělá chlapa, třeba si však uvědomit co dělá oblek oblekem. Určitě k tomu patří manžetové knoflíčky. Mnoho lidí je pokládá za vrchol přepychu, protože se dají velmi snadno ztratit. Nicméně, je třeba si uvědomit, že citlivě zvolené manžetové knoflíčky dokážou pozvednout celkový efekt elegance a noblesy.

 4. Organizér 450 €

Určitě nebudete působit nejlépe, když si na obchodním setkání vyložíte všechny své poklady z kapes na stůl. Poklady, myslím nejnovější telefon, klíče od auta, či peněženku. Nejvhodnější způsob, jak působit kultivovaně a elegantně, je mít kožený organizér, do kterého si dokážete všechno pěkně uložit. Budete působit jako člověk, který má rád pořádek ve svých věcech a tak i v byznysu.

 3. Kožené boty 650 €

Myslím si, že boty patří mezi druhou nejdůležitější věc na tomto seznamu. Boty absolutně podtrhují celkový dojem muže. Měly by být stylové, vkusné a hlavně kožené. Kvalitní boty třeba brát jako investici – 9 z 10 lidí se při obchodním setkání dívá právě na vaše boty. Určitě byste ve svém šatníku měli vlastnit více párů kožených bot, netřeba zapomenout na dvě klíčové barvy černá a hnědá.

 2. Kožená taška – aktovka 1.000 €

Aby nebyla porušena dokonalá silueta vytvořena sakem na míru, nebo elegantními kalhotami je třeba si někam odložit věci jako organizér, tablet, či jiné důležité doplňky. K tomu slouží speciální tašky takzvané aktovky. Aktovka by měla být vyrobena z kvalitní kůže určitě ne žádné textilie ani podobně. Nejlepší si je zvolit neutrální barvu v tomto případě černou.

 1. Hodinky 1.500 € a více

Konečně se dostáváme na konec žebříčku a zároveň podle mého názoru k nejdůležitějšímu doplňku, na který by chlap neměl zapomenout. Nic nedokáže napovědět o solventnosti daného člověka podobně jako hodinky. Naštěstí ještě žádná společnost v naší zemi nenabízí leasing ani splátkové kalendáře na hodinky. Na ty buď máte, nebo ne. A pokud na ně máte, je důležité vybrat si takové, které se k elegantnímu oblečení hodí.