HUDEBNÍ HVĚZDA ED SHEERAN: ZE ŠPINAVÝCH ULIC NA SVĚTOVÉ PÓDIA

HUDEBNÍ HVĚZDA ED SHEERAN: ZE ŠPINAVÝCH ULIC NA SVĚTOVÉ PÓDIA 1

Střapaté zrzavé vlasy, ošoupané tenisky, skvělá hudba – takové poznávací znaky nemá nikdo jiný, než jeden z nejúspěšnějších hudebních talentů současnosti, 25-letý Ed Sheeran. Přestože se dnes těší popularitě a milionům fanoušků, v minulosti bylo všechno úplně jinak. Edovi minulost je skutečně nezáviděníhodná a tak trochu „špinavá“.

Dnes tvorbu tohoto anglického zpěváka a skladatele zná celý svět. Svou hudbou si získal srdce milionů fanoušků. Jeho velké kariéře však předcházely téměř 3 roky života na ulici – ano, současný hudební talent Ed Sheeran byl opravdu někdy bezdomovcům. Ed popsal zpívání před londýnským Buckinghamským palácem i roky prožité na ulici ve své knize A Visual Journey. Právě úkryt v blízkosti známého londýnského paláce se stal jeho útočištěm i místem, kde složil i populární píseň Homeless.

Přespávání v metru, alkohol a hudba

V letech 2008 – 2010 zpěvák v podstatě neměl kde bydlet. V roce 2008 se přestěhoval do Londýna, aby se prosadil v hudebním průmyslu. Pro média se vyjádřil, že jeho osobní hygiena v té době nebyla v nejlepším stavu – neměl totiž ani nejmenší šanci jít se osprchovat, pouze občas se mu podařilo přespat u přátel. Jeho tehdejší dny byly vyplňovány spánkem v metru či ve vlaku, alkoholem, vystoupeními, opět alkoholem a přespávání ve vlaku. Jak se Edovi podařilo změnit svůj život o 360 stupňů?

Všiml si ho Elton John

V roce 2011 vydal Ed své nezávislé EP, díky čemuž si ho všiml Elton John a Jamie Foxx. V témže roce vydal již pod vydavatelstvím Asylum Records svůj první debutové album „+“. Spolupráce se světovými hvězdami něj byla skvělým kariérním startem a o rok na to už zpíval pro anglickou královnu. Jak se dalo čekat, následovaly četná ocenění – skladba The A Team z alba + získala cenu Ivora Novella za nejlepší píseň z hlediska hudby i textu, v roce 2012 vyhrál ocenění Brit Awards v kategorii nejlepší britský sólový umělec a britský přelomový akt.

V roce 2014 přišel na hudební trh s dalším skvělým albem „X“, který spolu se singlem Thinking Out Loud také získal řadu ocenění – stal se druhým nejprodávanějším albem roku 2015. Překonala ho už jen Adele s albem 25. Když nepíše vlastní texty, píše pro jiné současné hvězdy jako jsou Taylor Swift, One Direction či Christina Aquilera.

Rychlost, s jakou se stal Ed Sheeran světovou hudební hvězdou, je ohromující. Mimochodem, jeho mentorem je stále Elton John, přičemž se upsal Eltonova hudební společnosti. Dnes díky své hudební tvorbě vydělává miliony. Jeho záměr prorazit v hudebním průmyslu se tak naplnil nad očekávání.

Nachází se i ve vašem playlistu některá z Edovi písní? 🙂