HYDROPOLIS: NEZAPOMENUTELNÝ PODMOŘSKÝ SVĚT V DUBAJI

HYDROPOLIS: NEZAPOMENUTELNÝ PODMOŘSKÝ SVĚT V DUBAJI 1

Nejodvážnějším projektem podmořského hotelu všech dob se stává bezpochyby Hydropolis. Asi 300 metrů od břehu, v hloubce přibližně 15 metrů, na ploše 1 500 m2 ve městě Dubaj se dějí odvážné věci. Zkuste si představit jaké náročné musí být vybudovat rekreační komplex o rozloze 260 ha několik metrů hluboko pod vodou.

Hydropolis pojme 220 apartmánů a už zanedlouho se stane jedním z největších stavebních projektů na světě. Svou rozlohou bude konkurovat Hyde Parku v Londýně. Hydropolis se bude skládat ze tří částí. Z pozemní kde se budou vítat návštěvníci, z metra a hotelového komplexu situovaného 15 metrů pod mořskou hladinou.

Doprava bude zajištěna supermoderním vlakem, který bude jezdit bezhlučně po mořském dně v proskleném tunelu. Hotelové apartmány Neptun a Poseidon nabídnou přes obrovské stěny z plexiskla (tloušťka 18 cm) výhled přímo do moře. Nic víc vám už nebude bránit v tom, abyste se na vlastní oči pokochali na 250-ti druzích ryb, různých tvorech, chobotnice, sasanky, medúzy, hvězdice a pod.

Vlastníkem půdy, na kterém je hotel situovaný je šejk Mohammed Bin Rashid Al Maktoum. Díky jeho podpoře se dokázalo seskupit asi 150 společností, které pracují na projektu dodnes. Rampy, schodiště a výtahy umožní přístup do obrovské sálu nacházející se uprostřed komplexu. Ze sálu budou pak všechny bary, restaurace, či tematické apartmány na dosah. Stravovací místa budou poskytovat služby recepce a logistický systém bude pracovat na principu on-demand s plynulými dodávkami komodit do celého hotelu.

Přestože nejoriginálnější podmořský hotel nebyl dosud pro veřejnost nikdy otevřený, některé jeho ultra moderní prvky přitahují pozornost veřejnosti už dnes. Pokud se jednou podmořský hotelový komplex podaří dokončit a vy ho navštívíte, odejdete plný vzrušení a němého úžasu. Umíte si představit co by znamenal takový pobyt pro vás? Jak byste se cítili kdybyste jedli a spali pod mořskou hladinou pár dní nebo měsíců?

Vyhrazená část horní pozemní stanice již nyní nabízí celou řadu zařízení jako výzkumná laboratoř, zkrášlovací chirurgickou kliniku či obchodní centrum. Spodní část bude vyhrazena pro hotel, své místo si zde najdou parkovací místa, pokoje pro personál či sklady pro zboží. Na pozemní stanici Hydropolisu se nyní nachází i úžasná restaurace a ultra-moderní kino.

Prezentaci vývoje života pod mořskou hladinou od jeho počátků až po současnost byste si neměli v žádném příp. nechat ujít. Až na velké obrazovce pochopíte skutečný význam komplexu Hydropolis v souvislosti s životem člověka a jeho propojenosti s vodou. Vzhledem k přetrvávající finanční problémy se finální práce na projektu stále odkládají. Můžeme si být jist že tento projekt bude jednou zcela dokončen a pak se stane vůbec prvním luxusním podvodným komplexem na světě. Kromě hotelové hosty by měl přivítat v průměru 3500 hosty denně.