Atomový kryt do každé rodiny. Můžete si ho dovolit?

Atomový kryt do každé rodiny. Můžete si ho dovolit? 1

Na lidském strachu se vydělává nejlépe. Uvědomili si to i výrobci takového atomového krytu.

Vypadá jako obrovská trouba, ale ve skutečnosti se jedná o post-apokalyptický luxus. Namontovat si jej můžete přímo na zahradu, ideálně s přístupem rovnou z domu. Chcete-li se takovým stylem pojistit proti jadernému útoku či zombie apokalypse, připravte se, že se pořádně praštíte po kapse.

Ceny začínají na úrovni 49 tisíc dolarů, tedy v přepočtu přibližně 1 250 000 Kč. Stojí to za tu paranoiu? Takové atomové kryty do každé rodiny vyrábějí v americkém Los Angeles. Obrovské trouby vám zakopou do zahrady a podle přání přidají i výbavu. Pokud máte peníze nazbyt, můžete si kryt nechat zařídit luxusním nábytkem. Navenek plechová trouba vypadá uvnitř jako pěkný byt.

 
jednoduchy-protiatomovy-kryt

V krytu se nachází pár postelí, lednička, mikrovlnka, malý záchod a kuchyňský pult. V lepším případě i gauč a televizor. Neexistuje lepší pohodlí, než si prohlédnout dobré DVD, dokud vašeho souseda právě ničí tlaková vlna atomové bomby.

Nechybí koupelna či dokonce pračka. Pro případ, že byste ze samého konce světa potřebovali vyprat trenýrky. Ceny dokonale vybavených krytů dokonce překračují i částku v přepočtu 2 600 000 Kč. To je už řádná pálka! Paranoidní Američané rádi takové peníze obětují. A co vy? Koupili byste si kryt?