Ibanez odhaluje bláznivou tříkrkou kytaru Hydra vytvořenou pro Steva Vaie

Ibanez odhaluje bláznivou tříkrkou kytaru Hydra vytvořenou pro Steva Vaie 1

Společnost Ibanez odhaluje bláznivou tříkrkou kytaru Hydra Vícekrké kytary samozřejmě nejsou žádnou novinkou, kdy významné příklady zahrnují Reversed Slide Neck od Lucy Stricagnoliho, pětikrkou bestii Hamer Ricka Nielsena nebo krásně bizarní Manzer Pikasso. Hydra jde podobnou cestou, ale dělá to monstrózním stylem.

Hydra byla 5 let ve vývoji a teď je připravena pro debut na nadcházejícím albu Inviolate Steve Vai. Mimořádná Katara s jedním tělem zahrnuje 12strunnou kytaru s částečně praženým, částečně bezpražcovým krkem, 7strunnou kytaru s whammy barem a cívkou a krátkou 4strunnou baskytaru s krkem bez hlavy, který je po celé horní části bez prahů a dole s prahy. Navíc je vzadu taky 13strunná sympatetická harfa.

Ztřeštěný nástroj využívá kombinaci single-coil, humbucking, piezo, MIDI a sustainer snímačů, má plovoucí i pevné můstky a může se chlubit fázovými rozdělovači. Celá věc má nadpozemskou steampunkovou atmosféru, 3 vakuové trubice, připojený VU vzorkovač, osvětlená tlačítka a snímací trubice, číselníky, posuvníky a spínače, ozubená kola a šrouby, staré kovové desky, obnažené kabely a dráty, kovové trubky a držáky, stejně jako četné ozdoby a doplňky. K dispozici je dokonce ethernetový port a další funkce, které jsou pojmenovány, ale ještě nejsou podrobně popsány, jako je Seducer a Dragonizer. Ano, je to přepychový výstavní kousek, který se skvěle hodí k okázalému atletickému stylu mimořádně talentovaného Vaie, a přitom je plně funkční.