Infalurt upozorní řidiče na dítě zapomenuté v autě

Infalurt upozorní řidiče na dítě zapomenuté v autě 1

Pokud je řidič zaneprázdněn nebo pokud dojde k narušení jeho rutiny, může zapomenout a nechat své dítě v autě. A pokud se pak auto příliš zahřeje, mohou být následky smrtelné. Dětský bezpečnostní systém Infalurt je navržen, aby takovým scénářům zabránil.

Sada od australského startupu Infalurt se skládá ze tří částí: kapacitního senzoru, který je umístěn pod autosedačkou třetí strany, řídicí jednotky umístěné na středové konzole (nebo někde jinde, kam má řidič přístup) a přívěsku na klíče. Pokud se řidič s přívěskem u sebe dostane do vzdálenosti minimálně 10 m od řídicí jednotky, systém zkontroluje senzor sedadla, zda je dítě přítomno. Pokud dítě stále sedí na místě, řídicí jednotka vyšle rádiový signál v pásmu ISM do přívěsku, který řidiče upozorní vibrací. Netřeba dodávat, že pokud řidič při opuštění vozu vezme dítě s sebou, senzor sedadla to bude indikovat a nebude vydáno žádné upozornění. Celá věc je napájena baterií, využívá 2 AA baterie v senzoru sedadla a v řídicí jednotce spolu s knoflíkovou baterií CR123 v přívěsku. Pokud je některá z těchto baterií vybitá, LED na příslušné jednotce upozorní uživatele červeným blikáním a pípáním. Potenciální kupci s více než jedním dítětem by měli vzít na vědomí, že s jednou řídicí jednotkou lze spárovat až 4 senzory sedačky, kdy každý je přiřazen k jedné dětské sedačce.

Dětský bezpečnostní systém Infalurt (Infalurt Child Safety System) je nyní k dispozici na webových stránkách společnosti za cenu přibližně 273 USD. Zájemci se mohou také podívat na systém SaferChild, který se zaměřuje na výběr kupujícího mezi senzorovou podložkou sedadla citlivou na váhu nebo elektronickou sponou bezpečnostního pásu na dětské sedačce. Vědci z kanadské University of Waterloo navíc pracují na systému, který detekuje zapomenuté dítě v autě pomocí radarových signálů vysílaných v kabině.