HERCI, KTERÉ NEZASTUPUJÍ KASKADÉŘI

HERCI, KTERÉ NEZASTUPUJÍ KASKADÉŘI 1

Kariéra v herecké branži není tak lehká, jak se vám zdá. Červený koberec, sláva, různá ocenění a plno peněz. To vše mají světoznámí herci. Při natáčení filmů jim ale často jde o holý život.

Bez akčních scén či nebezpečných skoků si některé úspěšné filmy neumíme představit. Za mnoha herců při natáčení akčních scén z bezpečnostních důvodů zaskákat kaskadéři. My vám nabízíme žebříček herců a hereček, kteří nevyužívají služby kaskadérů, a vše točí na vlastní pěst.

CHRISTIAN BALE

Tento herec riskoval život už jen tím, že rapidně zhubl 28 kilo kvůli své role ve filmu „The Machinist“ v roce 2004. Ve filmech, kde ztvárnil Batmana, všechny akční scény, ve kterých vystupuje jeho postava, odehrál sám.

JACKIE CHAN

Je považován za jednoho z nejtalentovanějších kaskadérů vůbec. Pro své akční kousky, které předvádí ve většině svých filmů, je držitelem různých guinnessovských rekordů. Ve své kariéře si nesčetněkrát zlomil kosti, přišel k různým úrazům a několikrát skoro zemřel.

ANGELINA JOLIE

Ta je nejvyhledávanější herečkou současnosti. Svou vášeň pro kaskadérské kousky ukázala jako Lara Croft ve filmu Tomb Raider. Mnohokrát riskovala svůj život, například, když ztvárnila Evelyn Saltovú, která musela skočit přes dálnici. I s tím se Angelina poprala sama.

DANIEL CRAIG

I když se tomu dá těžko uvěřit, Daniel Craig dělá většinu akrobatických kousků ve svých filmech sám. Vysportovaného herce, který převzal roli ikonického Jamese Bonda, fanoušci kritizovali, že se nepopasoval s Bondem tak, jak měl.

On to však napravil, když je ohromil svými úžasnými kaskadérskými kousky. Craigův skok ze jeřábu ve filmu Casino Royale byl označen za nejlepší scénu ze všech bondovek vůbec.

Jason Statham

Málo lidí ví, že tento skvělý herec byl předtím, než se stal hercem, potápěč. Dokonce reprezentoval Británii ve velkých potápěčských soutěžích. Možná zde se zrodila jeho vášeň ke životu nebezpečným kaskadérské kousky. On však říká, že odkdy začal ve filmech takříkajíc bojovat na vlastní pěst, fanoušci to od něj očekávají už v každém filmu.

Sylvester Stallone

A vracíme se ke staré škole. Právem a s velkým obdivem se v tomto žebříčku objevila legenda jménem Sylvester Stallone. Muž, kterému už táhne k 70-ce, s postavou, kterou mu může mnoho mládenců závidět, dělá mnoho kaskadérských kousků sám.

Ve filmu Expendables, ve kterém skáče z mola na rozjeté letadlo, nepoužil žádné zabezpečovací úchyty ani lana. Pojišťovna ho při tomto nebezpečném kousku odmítla pojistit. On se ho však rozhodl udělat i s ohrožením života.

Arnold Schwarzenegger

A je tu další filmový velikán. Další herec, který ukázal, že věk je jen číslo. Skoro 70-letý Terminátor, Barbar Conan, Commando, Expendable. V těchto kultovních filmech ho nezastoupili žádný kaskadéři.