Hlavní turistické atrakce Kanady

Hlavní turistické atrakce Kanady 1

Niagarské vodopády

Nejznámější přírodní atrakce země, majestátní Niagarské vodopády, přitahují návštěvníky už od svého objevení. Obrovská vodní stěna řítící se do hlubin představuje velkolepý pohled, a výhledy i přístup, které zde návštěvníci mají, jsou úžasné. Můžete doslova přijít až k okraji vodopádů, od kterých Vás bude oddělovat jen litinové zábradlí, a vidět jak voda mizí za hřebenem. Město, které zde vyroslo, se jmenuje Niagara Falls a je velmi ovlivněno lidmi a atmosférou kolem vodopádů. Kaskadéři a odvážlivci pokoušeli zde svůj osud po celá desetiletí, a výsledkem je atmosféra v karnevalovém stylu, která toto jedinečné město definuje.  Z Toronta snadno dostanete do Niagara Falls, kde můžete strávit den či dva.

Nejkrásnější vodopády světa

Vancouver

Hlavní turistické atrakce Kanady 2

Pokud jde o krásu, klima, atmosféru, zábavu a spoustu možností aktivit, to však najdete ve Vancouveru. Aktivní velkoměsto leží na pobřeží Tichého oceánu v pozadí s horami se zasněženými vrcholky a je místem, kde lidé žijí po celý rok venku. Milovníci slunce se mohou v létě opalovat na plážích a milovníci sněhu v zimě vyrazit do nedalekých lyžařských center. V kterékoli roční době se můžete projít po nábřeží trase (seawall) nebo mezi vysokými stromy v  Stanley Parku, dát si dobrou večeři nebo neformální jídlo a pozorovat přitom západ slunce, nebo se vydat za fantastickým nakupováním, od trhů v okrsku Granville Island až po luxusní obchody v centru města. Pokud ve městě budete trávit víc než jen pár dní a budete chtít podniknout jednodenní výlet, pak se vydejte na některé z nedalekých oblíbených míst, jako je Whistler, Victoria nebo některé menší město v horách či v údolí Fraser Valley.

 

Toronto

Největší kanadské město Toronto je kulturní metropolí země s řadou baletních, operních, symfonických a broadwayských muzikálových představení. Typická je pro něj ikonická věž CN Tower. K tomu připočtěte mimořádné možnosti nakupování, dobré restaurace a fantastická muzea, a zábava nebude brát konce. V nedávných letech prošlo torontské nábřeží renovacemi a dnes se může chlubit krásnými pěšími zónami, restauracemi a v létě venkovními koncertními a kulturními představeními. Hned za centrem města všemi směry naleznete krásné pláže ideální pro horké letní dny. V zimě před radnicí ožívá veřejné kluziště a probíhají jedinečné zimní akce, včetně oblíbených festivalů jídla Summerlicious a Winterlicious. Také v blízkosti Toronta naleznete lyžařská centra.

 

Montreal

Montreal je jedinečné město s krásným historickým okrskem ze 17. století a s moderním centrem s rozsáhlými možnostmi nakupování v podzemí. Hlavním cílem pro turisty je Starý Montreal s kamennými ulicemi a fantastickými starými budovami. Montreal je rovněž domovem velkého počtu módních návrhářů a jeho historické ulice lemují luxusní butiky, spolu s osobitými hotely a restauracemi. Montréal, který leží ve frankofonní provincii Quebec, má vlastní kulturní identitu, ale bez problému se zde s kýmkoli v turistické branži domluvíte také anglicky.

 

Banff a lyžování

Horské město Banff v úžasném Národním parku Banff je nezbytným cílem pro každého, kdo chce poznat Skalnaté hory a spatřit scenérie patřící k nejkrásnějším v Kanadě. Je to nesporně turisticky orientované  a vítá návštěvníky z celého světa. Nedaleko od něj se nachází Lake Louise Ski Resort a Sunshine Village Ski Resort, dvě z nejlepších lyžařských letovisek v Kanadě. V létě představují nádherný pohled zdejší tyrkysově modrá jezera, včetně ledovcového jezera Lake Louise, a hory pokryté ledovci. Ale nemusíte ani opustit město, abyste mohli svézt lanovkou na vrchol hory, kde si můžete dát večeři, relaxovat v termálním bazénu, kde najdete skvělé možnosti nakupování, stezky pro pěší turistiku, a možná zahlédnete i losa nebo lesního karibu, kteří často zavítají až do města.

Hlavní turistické atrakce Kanady 3

Město St. John’s

Ve východních kanadských provinciích Newfoundland a Labrador leží historické a přátelské město St. John’s. Představuje hlavní vstupní bránu pro cestující přilétající letadlem na ostrov Newfoundland, ale mnoho lidí sem přichází proto, aby navštívili město samotné. Barevné budovy lemují svažující se ulice, které vedou kolem kopců a nabízejí výhledy na přístav. Ve městě se nachází řada atrakcí a historických lokalit, jako je Signal Hill a George Street, ale jeho skutečné kouzlo spočívá v živé atmosféře, lidech a mořeplavecké kultuře, díky kterým se město tolik liší od pevninské Kanady.

 

Metropole Ottawa

Kanadská metropole Ottawa nabízí vynikající národní muzea a historické lokality, a také okrsek Parliament Hill, přičemž se těší krásné poloze na kanálu Rideau Canal. Je to (na severoamerické poměry) poměrně malé město, takže se v něm snadno vyznáte a můžete ho poznávat. Léto je skvělý čas pro návštěvu, kdy se koná spousta akcí. K nim patří Festival tulipánů na jaře a vždy okázalé oslavy Dne Kanady (Canada Day) 1. července. V zimě, když dostatečně chladno, se kanál promění v kluziště o délce téměř 8 km, zatímco v únoru přitáhne obrovské davy každoroční festival Winterlude. Neexistuje špatná doba pro návštěvu Ottawy, která je vzdálená jen pár hodin cesty autem či vlakem od Toronta.

 

Město Victoria

Krásná metropole Britské Kolumbie má osobitou atmosféru menšího města možná díky své ostrovní poloze. Victoria Leží na jižním výběžku ostrova Vancouver a má po celý rok mírné klima, kdy zimy jsou vlhké a mírné a léta teplá a krásná. Pohledy na město jsou ve všech směrech malebné, ať už na přístav, na jih přes Úžinu Juana de Fucy až ke státu Washington nebo přes hory na pevninu Britské Kolumbie. Většina turistických aktivit je zaměřená na okolí Inner Harbour („Vnitřní přístav“), kde se nacházejí budovy Parlamentu a historický Empress Hotel 4*. Nádherná je procházka po nábřeží za slunečného dne. Hned za centrem města naleznete pláže a krásné části pobřeží, parky a pěší turistické stezky.

Akční nabídka Empress Hotel

Hlavní turistické atrakce Kanady 4

Město Halifax

Halifax představuje dobrý úvod do kanadských Pobřežních provincií (Maritimes). Hlavním centrem pro turisty je zdejší nábřeží, především během letních měsíců, kde najdete pár historických budov a spoustu možností aktivit. Na město shlíží národní historická památka Halifax Citadel, jedna z hlavních atrakcí města. Mimo město leží řada malých pobřežních vesniček, které nabízejí pohled na život v Maritimes. K nejslavnějším vesnicím patří Peggy’s Cove, kde se nachází nejznámější a nejvíce fotografovaný maják Kanady. Dále pak leží menší města Lunenburg a Mahone Bay, která rovněž stojí za návštěvu, nejlépe při jednodenním výletu z Halifaxu.

 

Québec City

Tak jako Montreal, také Québec City je město plné historie a leží ve francouzsky mluvící provincii Québec. Je to metropole provincie a město s historií sahající až do počátku 17. století. Staré budovy a zakřivené kamenné ulice z něj činí jedno z nejpůvabnějších měst v Kanadě. Quebec City, které má třetinovou rozlohu Montrealu, je proto relativně malé a snadno se zde vyznáte. Zatímco léto představuje rušné období, proslulý zimní karneval Carnaval de Québec přitahuje obrovské davy a je představuje nejznámější akce ve městě.

 

Whitehorse

Návštěva města Whitehorse skýtá příležitost vidět život na severu Kanady. Je metropolí teritoria Yukon a vstupní branou dále na sever, včetně Aljašky a krásného Národního parku Nahanni. Historie města sahá do dob zlaté horečky na Klondiku (90. léta 19. století), kdy tudy procházeli prospektoři na cestě do Dawson City. Mnohé z atrakcí města nabízejí pohled na tuto dobu, zatímco mimo město můžete poznávat krásné přírodní oblasti. Pokud budete mít štěstí, můžete na noční obloze spatřit polární záři.

Nejkrásnější kanadské národní parky

Whistler a lyžování

Whistler je znám jako přední světová lyžařská destinace, kde proběhlo mnoho lyžařských akcí během Zimní olympiády 2010 konané ve Vancouveru. Přesto je Whistler neméně působivý a oblíbený také jako letní destinace, která nabízí pěší turistiku, cyklistiku, golf a mnoho dalších aktivit. V průběhu let zde vyrostla vesnice a dnes se na jejím místě nachází živé luxusní letovisko a město s velkou nabídkou hotelů, restaurací a obchodů. Lyžařské letovisko ve stejnojmenném pohoří Whistler-Blackcomb je známé svým mimořádným terénem, který sem láká lyžaře s celého světa. Jízda lanovkou Peak-2-Peak Gondola, která spojuje dvě hory (4,4 km), trvá 11 minut a nabízí mimořádné výhledy pro lyžaře i nelyžaře pro celý rok.

Nunavut v Kanadě

Charlottetown a Ostrov Prince Edwarda

Pokud navštívíte město Charlottetown, můžete si už udělat čas a poznat celou provincii Ostrov Prince Edwarda. Ostrov je rájem pro letní aktivity s krásnými plážemi a zajímavými historickými lokalitami, včetně fiktivního domova Anny ze Zeleného domu v Národním parku Ostrov Prince Edwarda. Charlottetown je metropole a největší město provincie, působí však dojmem malého města s řadou historických viktoriánských budov. Ostrov je malý, takže ho můžete poznat celý i při kratším pobytu. Mnoho návštěvníků, především rodiny s dětmi, si v letních měsících pronajímá domy na pláži nebo chaty na ostrově.

 

Toffino a surfování

Menší město Tofino ležící na Vancouver Island je neoficiální surfařská metropole Kanady a jedno z nejoriginálnějších míst, které můžete v Kanadě navštívit, přičemž přitahuje smíšená dav návštěvníků. Lidé sem přicházejí surfovat, podnikat pěší túry do vzrostlých lesů a užívat si pláží v Národním parku Pacific Rim, dále pozorovat divoká zvířata, plout na kajaku, pozorovat bouře v listopadu a relaxovat v některé z osobitých chat s výhledem na oceán. Město samotné je maličké a působí dojmem konce světa, ale kvalitní kuchyni naleznete v některých z chat a v pár restauracích. Městu dává jeho zvláštní charakter hrstka obchodů, galerií a prodejen kávy. Přestože je město relativně malé, oblast působí velkým dojmem. Při tolika možnostech atrakcí a aktivit je potřeba zde strávit alespoň pár dní, ale klidně i týden či déle. Nedaleko odtud je Ucluelet, další malé město, které můžete navštívit při výletu z Tofina.

Navštivte kanadské Calgary 

Město Kelowna

Ve vnitrozemí Britské Kolumbie leží příjemné město Kelowna, které je oblíbeným cílem pro Kanaďany i zahraniční návštěvníky. Kelowna leží na břehu jezera Okanagan obklopená zvlněnými horami, přičemž v letních měsících přitahuje turisty, kteří podnikají pěší túry, hrají golf nebo si užívají aktivit na jezeře. Mnoho rekreantů si zde pronajme hausbót, aby mohli prozkoumávat okolní vody.  V zimě jsou okolní hory oblíbeným místem pro lyžaře, s oblíbenými lyžařskými centry Big White a Silver Star.

Hlavní atrakce kanadského Edmontonu  

Město Revelstoke

Revelstoke patří k nejlepším místům v Kanadě, kam se můžete vydat, pokud toužíte po dobrodružství. Je především oblíbenou destinací pro obyvatele Alberty a Britské Kolumbie, ale v mezinárodním měřítků je stále neobjevený. Proto je dobrým místem, kde můžete uniknout davům typickým pro oblíbené turistické destinace, jako je Banff a Lake Louise. Malé město je obklopeno krásnou horskou scenérií ve vnitrozemí Britské Kolumbie, ale jeho kouzla většinou souvisí se zdejšími outdoorovými aktivitami. V zimě přicházejí lyžaři do centra Revelstoke Mountain Resort nebo provozují heli-skiing v pohoří Purcell Mountains. V létě patří k nejoblíbenějším aktivitám horská cyklistika a pěší turistika. Možnosti nočního života se v posledních letech rozšířily, takže dnes zde najdete spoustu podniků, kam můžete zamířit po dni stráveném lyžováním či pěšími túrami.

 

Winnipeg

Vzkvétající město uprostřed prérií v centrální Kanadě nejspíš nebude prvním místem, které se Vám vybaví, když pomyslíte na návštěvu Kanady. Pokud ale budete cestovat v létě, Winnipeg stojí za návštěvu. Město obklopené zemědělskou půdou, často žlutě zářící díky řepce a slunečnici a ležící kolem řek Red River a Assiniboine, je velmi pěkné. Turisté vyhledávají především okrsek The Forks na soutoku dvou řek, s obrovským trhem Forks Market, restauracemi a venkovními pěšími stezkami (v zimě s kluzištěm).  V této části Kanady také naleznete jedno z předních muzeí v zemi, Kanadské muzeum lidských práv. Jen pár hodin cesty od města se nachází Grand Beach („Velká pláž“), obrovský úsek krásné pláže na břehu jezera Winnipeg, a Provinční park Whiteshell, oblast boreálního lesa (tajgy) s jezery a řekami. Lidé sem přicházejí kempovat, podnikat pěší túry a trávit čas v chatách.

Akční nabídka ubytování zde