Iphone SE: Apple představil svůj nejlevnější mobil

Iphone SE: Apple představil svůj nejlevnější mobil 1

Kalifornský výrobce opět zazářil. Společnost Apple na svém prvním letošním eventu představila několik novinek, přičemž velkou pozornost si získal nový iPhone SE. Pochlubit se může oblíbeným designem, špičkovým hardwarem a vůbec poprvé v historii Applu i nižší cenou. V základní verzi se totiž telefon začíná prodávat už za 399 dolarů, což je od kalifornského výrobce skutečně nevídaný krok.

Po designové stránce vychází iPhone SE ze staršího modelu 5s, který byl představen na podzim 2013. Jediným výrazným rozdílem je, že na zadní stranu přibylo logo „SE“ a že tento model bude k dispozici i v růžově-zlaté barevné verzi. Mnoho novinek však iPhone SE ukrývá ve svém nitru. Zde Apple nahradil prakticky všechno, s výjimkou přední kamery.

Srdcem mobilu je nový procesor Apple A9, který debutoval v iPhone 6s a svým výkonem překonává i Galaxy S7. Po jeho boku se v telefonu ukrývá RAM se zatím neznámou velikostí. Spekuluje se o 1GB, jakož i o 2GB velikosti, avšak co z toho je pravda, se dozvíme v následujících dnech. Kvůli Apple Pay do telefonu přibylo i NFC-čko, ale co zřejmě potěší každého, je zadní fotoaparát. Po vzoru iPhonu 6s se zde nachází 12-megapixelový modul, který také umožní lidem nahrávat 4K video. Mobil však primárně nahrává ve Full HD rozlišení, při 30 / 60fps v závislosti na kameramanových preferencí.

Telefon vstoupí do prodeje 29. března a bude k dispozici ve dvou kapacitních verzích. 16GB verze stojí 399 dolarů, zatímco dražší, 64GB verze stojí 499 dolarů.