ITALSKÉ MĚSTO FLORENCIE  JE NEJLEPŠÍM MÍSTEM PRO TURISTY NA SVĚTĚ

ITALSKÉ MĚSTO FLORENCIE  JE NEJLEPŠÍM MÍSTEM PRO TURISTY NA SVĚTĚ 1

Prestižní americký magazín Condé Nast Traveler vyhlásil výsledky soutěže „Reader ‚Choice Awards“, v níž čtenáři a cestovatelé hlasovali za nejlepší místo pro cestování. Stalo se jím italské město Florencie.

O městě s přibližně 360 tisíci obyvateli se cestovatelé vyjádřili jako o živém muzeu, kde každá ulice, ulička a budova dýchá historií. Je plné umění, kultury a gastronomie. Florencie leží na řece Arno, kterou doprovází několik mostů, proto město Florencie nazývají i městem mostů. Asi nejznámějším mostem je tzv. zlatý most – Ponte Vecchio, na kterém jsou postaveny obchody se šperky.

Další dominantou hlavního města regionu Toskánsko je ketedrála Basilica di Santa Maria Del Fiore, kterou je vidět z každého koutu města. Svými rozměry je čtvrtá největším chrámem na světě, do kterého vejde 25 000 věřících. Milovníci umění si přijdou na své hlavně v galerii Uffizi, v níž mohou obdivovat díla od autorů jako Michelangelo, Botticelli, Da Vinci, Dizian a mnozí další. Florencie je rovněž domovem nejznámější sochy světa – David. Michelangelova originální dílo se nachází v galerii Akademie, zatímco hlavní florentské náměstí zdobí replika. Pokud se rozhodnete navštívit toto historické město, určitě si rezervujte hotel alespoň na 3-4 dny.