Jak se lidé v minulosti udržovali v kondici?

Jak se lidé v minulosti udržovali v kondici? 1

V dnešní době máme fitness centra na každém rohu. Své tělesné schránky zvelebovali i lidé v minulosti, ale měli na to své způsoby. Podívejte se, co používali v 18. století, aby se udržely „fit“.

Činky
První činky zmínili začátkem 18. století jedny z prvních novin – The Spectator, ale nástroj na posilování vypadal jinak, než v současnosti. Prototyp činky tvořil zátěžový kotouč připevněn na provázku nebo laně a fungoval na podobném principu jako dnešní stroje na přítahy.

Boje
V průběhu 18. století byl termín duelového souboje hlavní motivací k propagaci tělesné schránky. Každý typ duelu má v dnešní době přátelskou sportovní verzi: z pěstních soubojů se stal box, z mečovania se vyvinul sportovní šerm a pistolemi souboje se dostaly až na Olympiádu.

 
ekozem_d_lstv__vybrat_soulad_s_p__rodou__i_pestici_50c5ae36d4

Farmaření
V 18. století se až devět z deseti lidí věnovalo farmaření. Na poli je celý rok co dělat a stroje, které by práci ulehčil ještě neexistovaly. Zemědělci si museli vystačit s vlastní silou při orbě, okopávání, sázení, péči o zvířata, sečení a také při sklizni. Proto farmáři v minulosti měli na břiše cihličky, zatímco současní mají povětšinou pivní pupky.

Život
Nizozemská studie porovnávala aktivitu pracovníků v moderních kancelářích se simulovaným každodenním životem osadníků v Austrálii. „Osadníci“ byli během dne 1,6 násobně aktivnější, než zaměstnanci administrativy. Denně prošli osadníci až o pět až 12 kilometrů více, než kancelářské krysy.